WTA Brisbane: porażka Katarzyny Kawy na otwarcie sezonu. Turniej główny nie dla Polki

Katarzyna Kawa nie wystąpi w turnieju głównym WTA Premier w Brisbane. Polka przegrała z Amerykanką Franceską di Lorenzo w I rundzie trzystopniowych eliminacji.

Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Pierwszy rywalką Katarzyny Kawy (WTA 127) w 2020 roku była Francesca di Lorenzo (WTA 122), z którą nigdy wcześniej się nie zmierzyła. Do ich starcia doszło w I rundzie trzystopniowych eliminacji do turnieju WTA w Brisbane. Polka przegrała 3:6, 5:7.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które di Lorenzo uzyskała na 2:0. W drugiej partii Kawa nie wykorzystała prowadzenia 3:1. Amerykanka zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów i zameldowała się w II rundzie kwalifikacji.

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu obie tenisistki popełniły po cztery podwójne błędy i nie zaserwowały żadnego asa. Di Lorenzo obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z 11 okazji na przełamanie.

Kolejną rywalką di Lorenzo będzie rozstawiona z numerem czwartym Jennifer Brady. Kawę, finalistkę turnieju w Jurmale z 2019 roku, czeka teraz występ w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Australian Open.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1,5 mln dolarów
sobota, 4 stycznia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Francesca di Lorenzo (USA) - Katarzyna Kawa (Polska) 6:3, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy w 2020 roku Katarzyna Kawa awansuje do Top 100 rankingu?