WTA Brisbane: Alicja Rosolska i Darija Jurak odpadły po dreszczowcu. Zmarnowały piłkę meczową

Alicja Rosolska i Darija Jurak na ćwierćfinale zakończyły występ w deblu turnieju WTA Premier w Brisbane. Polka i Chorwatka zmarnowały piłkę meczową i przegrały z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Chinką Zhaoxuan Yang.

Alicja Rosolska Getty Images / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W I rundzie imprezy w Brisbane Alicja Rosolska i Darija Jurak wyeliminowały rozstawione z numerem czwartym Czeszkę Kvetę Peschke i Holenderkę Demi Schuurs. Polka i Chorwatka odpadły w ćwierćfinale po emocjonującej batalii. Przegrały 3:6, 6:4, 9-11 z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Chinką Zhaoxuan Yang.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Kiczenok i Yang uzyskały na 3:1. W drugiej partii Rosolska i Jurak podniosły się i od 2:4 zdobyły cztery gemy z rzędu. W super tie breaku Polka i Chorwatka miały piłkę meczową przy 9-8, ale trzy kolejne punkty padły łupem Ukrainki i Chinki.

W ciągu 86 minut Kiczenok i Yang obroniły sześć z ośmiu break pointów, a same wykorzystały dwie z pięciu szans na przełamanie. Ukrainka i Chinka zdobyły o jeden punkt mniej od Rosolskiej i Jurak (63-64).

Za występ w Brisbane Polka i Chorwatka otrzymają po 100 punktów do rankingu WTA oraz 12,9 tys. dolarów do podziału. Rosolska i Jurak zanotowały wspólny start w trzecim kolejnym turnieju. Pod koniec ubiegłego sezonu osiągnęły ćwierćfinał w Moskwie i przegrały dwa grupowe spotkania w WTA Elite Trophy w Zhuhai.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1,5 mln dolarów
czwartek, 9 stycznia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ludmiła Kiczenok (Ukraina) / Zhaoxuan Yang (Chiny) - Darija Jurak (Chorwacja) / Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 4:6, 11-9

Czy w 2020 roku Alicja Rosolska zdobędzie tytuł WTA w deblu?