Tenis. Magdalena Fręch pierwszą polską mistrzynią w sezonie 2020. Wygrała turniej ITF w Bendigo

Magdalena Fręch została triumfatorką turnieju ITF o puli nagród 25 tys. na kortach twardych w Bendigo. To czwarty zawodowy tytuł polskiej tenisistki wywalczony w singlu.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Bradley Collyer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Notowana na 187. miejscu w rankingu WTA Magdalena Fręch nie straciła w drodze do finału nawet seta. W niedzielę miała się spotkać z najwyżej rozstawioną Rumunką Patricią Marią Tig (WTA 113), ale ta zgłosiła kontuzję i nie wyszła na kort.

W takich okolicznościach łodzianka została mistrzynią turnieju, który z powodu pożarów został przeniesiony z Canberry do Bendigo. Polka sięgnęła po czwarty tytuł w karierze. Wcześniej triumfowała w Nishitamie (2016) oraz Lipsku i Brunszwiku (2017).

Fręch wywalczyła również 50 punktów do światowej klasyfikacji. Od wtorku będzie brała udział w trzystopniowych eliminacjach do Australian Open 2020. O miejsce w głównej drabince wielkoszlemowej imprezy w Melbourne będą również starać się Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska i Urszula Radwańska.

Apis Canberra International, Bendigo (Australia)
ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 25 tys. dolarów
niedziela, 12 stycznia

finał gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska) - Patricia Maria Tig (Rumunia, 1) walkower

W Monastyrze ćwierćfinał singla osiągnęła Martyna Kubka, a jeden mecz wygrała Weronika Falkowska. Bez powodzenia w głównej drabince startowała Weronika Foryś, natomiast Alan Bojarski nie przeszedł eliminacji. Falkowska i Kubka zagrały razem debla i dotarły do półfinału.

Paweł Ciaś przeszedł kwalifikacje do zawodów ITF na terenie akademii Rafaela Nadala i osiągnął ćwierćfinał. W eliminacjach odpadł natomiast Mateusz Terczyński. Z kolei w Los Angeles bez powodzenia startowali Karol Drzewiecki i Maciej Smoła.

półfinał gry podwójnej:

Zeel Desai (Indie) / Anastazja Tichonowa (Rosja) - Weronika Falkowska (Polska, 3) / Martyna Kubka (Polska, 3) 1:6, 6:3, 14-12

ćwierćfinał gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska, 3) / Martyna Kubka (Polska, 3) - Mallaurie Noel (Francja) / Kerstin Peckl (Austria) 6:1, 6:4

I runda gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska, 3) / Martyna Kubka (Polska, 3) wolny los

Daria Szauha (Białoruś) / Hanna Winogradowa (Białoruś) - Weronika Foryś (Polska) / Ingrid Vojcinakova (Słowacja) 6:3, 6:3

MĘŻCZYŹNI

Los Angeles (USA), 25 tys. dolarów, kort twardy

Facundo Diaz Acosta (Argentyna) - Karol Drzewiecki (Polska, Q) 6:3, 6:3

Govind Nanda (USA) / Dennis Novikov (USA) - Karol Drzewiecki (Polska) / Maciej Smoła (Polska) 6:3, 4:6, 11-9