ATP Auckland: kwalifikant kolejnym rywalem Huberta Hurkacza. Tennys Sandgren zaczął walkę o obronę tytułu

Broniący tytułu Tennys Sandgren w dwóch setach pokonał Michaela Venusa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Auckland. Rywalem Huberta Hurkacza w 1/8 finału został kwalifikant Mikael Ymer, który wygrał z Francesem Tiafoe'em.

Marcin Motyka
Mikael Ymer Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Mikael Ymer
Przed rokiem w turnieju ATP w Auckland Tennys Sandgren zdobył swój pierwszy i jak dotychczas jedyny tytuł w głównym cyklu. Po 12 miesiącach od tamtych wydarzeń Amerykanin powrócił do Nowej Zelandii, by bronić trofeum. W poniedziałek wykonał ku temu pierwszy krok. W meczu I rundy pokonał 6:4, 6:3 jedynego reprezentanta gospodarzy w drabince, wyśmienitego deblistę, lecz nienotowanego w rankingu singlowym, Michaela Venusa.

Sandgren w poniedziałek nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Dominował w wymianach, skutecznie serwował (15 asów i 72 proc. wygranych punktów przy własnym podaniu) oraz trzykrotnie przełamał rywala. W następnym meczu czeka go o wiele trudniejsze zadanie - zmierzy się z rodakiem Johnem Isnerem.

Odpadł natomiast zeszłoroczny finalista, Cameron Norrie. Brytyjczyk, który w młodości mieszkał w Nowej Zelandii i przez miejscowych kibiców jest traktowany niemal jak ich rodak, przegrał 6:7(3), 2:6 z Thiago Monteiro. Brazylijczyk, tenisista z eliminacji, w 1/8 finału stanie naprzeciw Benoita Paire'a. Oznaczony "piątką" Francuz w trzech partiach ograł utalentowanego Jannika Sinnera, 18-latka.

Rywalem w II rundzie Huberta Hurkacza, który zaliczył udany debiut w imprezie ASB Classic, został Mikael Ymer. W ostatnim meczu pierwszego dnia zawodów szwedzki kwalifikant pokonał 6:4, 5:7, 6:1 swojego rówieśnika, Francesa Tiafoe'a. 21-latek ze Sztokholmu w ciągu dwóch godzin i ośmiu minut gry zaserwował dwa asy i wykorzystał cztery z sześciu break pointów.

W innym pojedynku 21-latków Ugo Humbert okazał się lepszy od Caspera Ruuda. Francuz posłał 13 asów, uzyskał jedno przełamanie i w 138 minut wygrał z Norwegiem 7:6(3), 2:6, 6:3.