WTA Hobart: wygrane Elise Mertens i Garbine Muguruzy. Awans Catherine Bellis po dreszczowcu

Elise Mertens rozbiła Christinę McHale w I rundzie turnieju WTA International w Hobart. Garbine Muguruza pokonała Yafan Wang. Catherine Bellis obroniła piłkę meczową i wyeliminowała Marie Bouzkovą.

Elise Mertens Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elise Mertens
Elise Mertens (WTA 17) w efektownym stylu awansowała do II rundy imprezy w Hobart. Belgijka w 68 minut rozbiła 6:1, 6:1 Christinę McHale (WTA 81). Dwukrotna mistrzyni imprezy (2017, 2018) zdobyła 22 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. - Pokazałam dokładny tenis, czasem próbowałam grać woleje, dobrze serwowałam i jestem zadowolona. Świetnie się czuję na tych kortach i mam nadzieję, że utrzymam ten poziom przez wiele meczów - mówiła Mertens, cytowana przez wtatennis.com. W II rundzie rywalką Belgijki będzie Słowaczka Viktoria Kuzmova.

Garbine Muguruza (WTA 34) pokonała 6:1, 7:5 Yafan Wang (WTA 51). W drugim secie Hiszpanka od 5:2 straciła trzy gemy, ale w dwóch kolejnych przegrała tylko jeden punkt. W ciągu 95 minut zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji. - Spodziewałam się trudnego meczu, wiem, że Yafan gra bardzo dobrze. Liczyłam się z tym, że w drugim secie pokaże lepszy tenis i tak się stało. Byłam gotowa, aby się z tym zmierzyć. Oczywiście, zawsze chciałabym wygrywać 6:1, 6:1, ale to zdarza się bardzo rzadko - mówiła mistrzyni imprezy z 2014 roku.

Catherine Bellis (WTA 838) odrodziła się ze stanu 3:6, 1:4 i zwyciężyła 3:6, 7:6(4), 6:3 Marie Bouzkovą (WTA 59). Amerykanka obroniła piłkę meczową w dziewiątym gemie drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 50 minut meczu było 15 przełamań, z czego osiem dla reprezentantki USA. Bellis w ubiegłym tygodniu w Auckland (odpadła w I rundzie) zanotowała pierwszy występ w głównym cyklu od marca 2018 roku. Wróciła po czterech operacjach (dwóch nadgarstka, ramienia i łokcia).

Jelena Rybakina (WTA 30) pokonała 6:1, 6:4 Tamarę Zidansek (WTA 69). W drugim secie Kazaszka od 2:4 zdobyła cztery gemy. W ciągu 65 minut zaserwowała siedem asów i zgarnęła 28 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu. O ćwierćfinał finalistka turnieju w Shenzhen z ubiegłego tygodnia zmierzy się z Alize Cornet (WTA 60), która zwyciężyła 7:5, 1:6, 6:2 Alison van Uytvanck (WTA 47). W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Francuzka popełniła 10 podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Caroline Garcia (WTA 46) przegrała 6:4, 4:6, 2:6 z Lizette Cabrerą (WTA 129). W ciągu dwóch godzin i czterech minut Australijka zaserwowała osiem asów i wykorzystała sześć z 16 break pointów. Shuai Zhang (WTA 40) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 79) po dwóch godzinach i 16 minutach. W meczu było 12 przełamań, z czego siedem dla Chinki. Ons Jabeur (WTA 85) pokonała 6:4, 6:1 Annę Blinkową (WTA 58). Tunezyjka od 3:4 zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów w II rundzie zmierzy się z Muguruzą.

Hobart International, Hobart (Australia)