Tenis. Australian Open: reprezentant gospodarzy kolejnym rywalem Huberta Hurkacza. Wielki powrót Fabio Fogniniego

John Millman w czterech setach pokonał Ugo Humberta i w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2020 zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Fabio Fognini wygrał z Reillym Opelką, odrabiając stratę dwóch partii.

Marcin Motyka
John Millman Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: John Millman
Ugo Humbert przystąpił do Australian Open 2020 po największym sukcesie w karierze - triumfie w turnieju ATP w Auckland. W I rundzie zmagań w Melbourne zmierzył się z Johnem Millmanem. Mecz miał odbyć się w poniedziałek, ale z powodu opadów deszczu został przełożony na wtorek. Jeden dzień więcej na regenerację z pewnością był bardzo korzystny dla Francuza, lecz nie pomógł mu w odniesieniu zwycięstwa. Po pięciu wygranych meczach w zeszłym tygodniu Humbert zaznał goryczy porażki, przegrywając z Australijczykiem 6:7(3), 3:6, 6:1, 5:7.

Mecz trwał aż trzy godziny i 26 minut. W tym czasie Millman zapisał na swoim koncie pięć asów, cztery przełamania i 23 zagrania kończące. W II rundzie, w środę, Australijczyk zmierzy się z Hubertem Hurkaczem, który we wtorek odrobił stratę 0-2 w setach i wyeliminował Dennisa Novaka.

Skuteczną pogonią ze stanu 0-2 popisał się również Fabio Fognini. Włoch w poniedziałek przegrał dwie pierwsze partie spotkania z Reillym Opelką, lecz wtedy mecz został wstrzymany przez deszcz. Po wznowieniu, we wtorek, role się odwróciły. Rozstawiony z numerem 12. Fognini wygrał trzy kolejne sety i ostatecznie zwyciężył w całym spotkaniu 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(5).

Roberto Bautista pozostaje bez porażki w 2020 roku. Hiszpan, który wygrał sześć meczów w ATP Cup, rywalizację w Melbourne zainaugurował od zwycięstwa 6:2, 6:2, 7:5 nad kolegą z reprezentacji, Feliciano Lopezem. Z kolei Dusan Lajović, członek zwycięskiej w Pucharze ATP drużyny Serbii, również bez straty seta okazał się lepszy od Kyle'a Edmunda.

Rozstawiony z numerem 14. Diego Schwartzman wygrał 6:4, 6:2, 6:2 z zeszłotygodniowym finalistą z Adelajdy, Lloydem Harrisem. W II rundzie Argentyńczyk zmierzy się z Alejandro Davidovichem. Hiszpan ograł 4:6, 6:4, 2:6, 6:3, 6:2 Norberta Gombosa.

Dalej gra też oznaczony "21" Benoit Paire. Francuz pokonał 6:4, 3:6, 6:3, 6:7(2), 6:0 Cedrika-Marcela Stebe. W 1/32 finału dojdzie do ciekawie zapowiadającego się pojedynku Paire'a z Marinem Ciliciem. Chorwat wyeliminował innego reprezentanta Francji, Corentina Mouteta.

Milos Raonić wygrał 6:2, 6:1, 6:3 z Lorenzo Giustino, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, i w następnej fazie turnieju zmierzy się z Cristianem Garinem. Chilijczyk we wtorek udanie dokończył zaległy mecz ze Stefano Travaglią. Rywalem Novaka Djokovicia w II rundzie został Tatsuma Ito, pogromca Prajnesha Gunneswarana. Z kolei Marton Fucsovics zagra z Jannikiem Sinnerem, który ograł Maxa Purcella i wygrał pierwszy w karierze mecz w imprezie Wielkiego Szlema.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich
poniedziałek-wtorek, 20-21 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 9) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:2, 6:2, 7:5
Fabio Fognini (Włochy, 12) - Reilly Opelka (USA) 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:3, 7:6(5)
Diego Schwartzman (Argentyna, 14) - Lloyd Harris (RPA) 6:4, 6:2, 6:2
Benoit Paire (Francja, 21) - Cedrik-Marcel Stebe (Niemcy) 6:4, 3:6, 6:3, 6:7(2), 6:0
Dusan Lajović (Serbia, 24) - Kyle Edmund (Wielka Brytania) 7:6(7), 6:3, 7:6(4)
Milos Raonić (Kanada, 32) - Lorenzo Giustino (Włochy, LL) 6:2, 6:1, 6:3
Marin Cilić (Chorwacja) - Corentin Moutet (Francja) 6:3, 6:2, 6:4
John Millman (Australia) - Ugo Humbert (Francja) 7:6(3), 6:3, 1:6, 7:5
Cristian Garin (Chile) - Stefano Travaglia (Włochy) 6:4, 6:3, 6:4
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Norbert Gombos (Słowacja, Q) 4:6, 6:4, 2:6, 6:3, 6:2
Jannik Sinner (Włochy) - Max Purcell (Australia, Q) 7:6(2), 6:2, 6:4
Tatsuma Ito (Japonia, WC) - Prajnesh Gunneswaran (Indie, LL) 6:4, 6:2, 7:5