Challenger Quimper: Jerzy Janowicz wygrał bez straty seta. Piękne zagranie Polaka (wideo)

Jerzy Janowicz wygrał drugi singlowy mecz od powrotu do rywalizacji po 26-miesięcznej walce z kontuzją kolana. Polski tenisista awansował do II rundy halowych zawodów ATP Challenger Tour we francuskim Quimper.

Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz
W zeszłym tygodniu Jerzy Janowicz powrócił do tenisa podczas halowej imprezy w Rennes, gdzie wygrał jeden mecz w głównej drabince. Tym razem łodzianin gra w Quimper i na inaugurację pokonał Evana Furnessa 6:3, 6:4. Obaj panowie otrzymali od organizatorów dziką kartę.

To był najlepszy pojedynek naszego reprezentanta od powrotu do rywalizacji, choć notowany na 498. miejscu w rankingu ATP Francuz miał swoje szanse w drugim secie. W pierwszej partii Polak szybko zaatakował na returnie i dzięki mocnemu forhendowi zdobył decydujące przełamanie już w drugim gemie.

W kolejnej odsłonie Janowicz nie wykorzystał okazji na błyskawiczne objęcie prowadzenia. Potem był niezwykły piąty gem, w którym tenisiści rozegrali aż 28 punktów. Ostatecznie reprezentant gospodarzy utrzymał podanie posyłając asa serwisowego.

Dla losów seta i pojedynku kluczowe były wydarzenia przy stanie 4:3 dla Furnessa. Francuz wypracował wówczas break pointa i miał na rakiecie piłkę na przełamanie, lecz Janowicz zaskoczył go kapitalnym minięciem z forhendu. Kilka minut później Polak wywalczył decydującego breaka, po czym wyserwował sobie zwycięstwo w całym pojedynku.

Janowicz bez straty seta awansował do II rundy halowej imprezy w Quimper. W środę jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z 11. numerem Francuz Quentin Halys (ATP 215). W 2017 roku łodzianin pokonał go w finale challengera w Bergamo, gdzie sięgnął po ostatni tytuł w dotychczasowej karierze. Polak zdobył jak na razie we francuskim halach osiem punktów do klasyfikacji ATP.

Open Quimper Bretagne Occidentale, Quimper (Francja)