Tenis. ATP Buenos Aires: Diego Schwartzman wygrał nocny bój z rodakiem. Trudna przeprawa Guido Pelli

Wszystkie czwartkowe mecze rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires zostały rozstrzygnięte w trzech setach. Do ćwierćfinałów awansowali Diego Schwartzman, Guido Pella, Juan Ignacio Londero i Pablo Cuevas.
Marcin Motyka
Diego Schwartzman PAP/EPA / NICO AGUILERA / Na zdjęciu: Diego Schwartzman

23:53 to nie jest wymarzona pora na rozpoczynanie meczu tenisowego. A właśnie o tej godzinie wystartował pojedynek II rundy turnieju ATP w Buenos Aires pomiędzy Diego Schwartzmanem a Federico Delbonisem. Spotkanie trwało 152 minuty i zakończyło się wygraną najwyżej rozstawionego Schwartzmana, który zwyciężył 6:3, 4:6, 6:2, w decydującym secie zdobywając sześć gemów z rzędu.

W ćwierćfinale Argentyńczyk zmierzy się z Pablo Cuevasem. Urugwajczyk po 160-minutowej batalii wygrał 6:4, 4:6, 6:4 z oznaczonym "siódemką" Albertem Ramosem, ogrywając Hiszpana po raz ósmy w ich dziewiątej konfrontacji na poziomie głównego cyklu.

Bardzo trudny bój na otwarcie swoich zmagań w Argentina Open 2020 stoczył rozstawiony z numerem drugim Guido Pella. W starciu dwóch tenisistów zamieszkałych w Buenos Aires 29-latek potrzebował trzech godzin i 12 minut, aby pokonać 7:6(2), 6:7(2), 6:3 Facundo Bagnisa, kwalifikanta. Co ciekawe, było to już 12. mecz pomiędzy tymi tenisistami, ale pierwszy w imprezie rangi ATP Tour.

Pella o półfinał zagra z kolejnym rodakiem, Juanem Ignacio Londero. Argentyńczyk w czwartek ograł 6:7(3), 6:2, 6:1 rozstawionego z numerem szóstym Laslo Djere, rewanżując się Serbowi za piątkową porażkę w ćwierćfinale zawodów w Cordobie.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)

Pablo Cuevas (Urugwaj) - Albert Ramos (Hiszpania, 7) 6:4, 4:6, 6:4

ATP Buenos Aires: Borna Corić przegrał inauguracyjny mecz. Casper Ruud stracił jednego gema