Tenis. ATP Cordoba: Juan Ignacio Londero nie obroni tytułu. Diego Schwartzman wygrał do zera seta i tie breaka

Broniący tytułu Juan Ignacio Londero po tie breaku trzeciego seta przegrał z Laslo Djere w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie. Najwyżej rozstawiony Diego Schwartzman po nierównym meczu pokonał Alberta Ramosa.
Marcin Motyka
Juan Ignacio Londero PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Juan Ignacio Londero

Juan Ignacio Londero nie obroni tytułu w turnieju ATP w Cordobie. Z marzeniami o powtórce z poprzedniego roku i triumfie w rodzinnych stronach tenisista z Jesus Maria pożegnał się w piątek. W ćwierćfinale rozstawiony z numerem ósmym Argentyńczyk stoczył niesamowicie zacięty bój z Laslo Djere, ale po dwóch godzinach i 42 minutach walki przegrał 7:6(5), 3:6, 6:7(5).

Oznaczony numerem czwartym Djere w 1/2 finału zmierzy się z Diego Schwartzmanem. Najwyżej rozstawiony Argentyńczyk rozegrał bardzo nierówny mecz, ale uporał się z Albertem Ramosem. Pierwszego seta reprezentant gospodarzy wygrał 6:0, lecz w drugim miał sporo problemów. Obronił jednak piłkę setową i doprowadził do tie breaka, w którym nie oddał Hiszpanowi ani jednego punktu.

Cristian Garin nie planował występu w Cordoba Open 2020, ale kilka dni przed startem turnieju poprosił o dziką kartę i to okazuje się świetną decyzją. Chilijczyk radzi sobie bowiem doskonale i w piątek zameldował się w 1/2 finału. W ćwierćfinale podniósł się po wysoko przegranym pierwszym secie i pokonał 1:6, 6:3, 6:4 starszego od siebie o 11 lat Pablo Cuevasa.

23-letni Garin, który tym samym podwyższył na 4-0 bilans konfrontacji z Cuevasem w głównym cyklu, o finał zmierzy się z Andrejem Martinem. Słowak wygrał 6:3, 6:2 z Corentinem Moutetem i po raz pierwszy od dwóch lat, gdy znalazł się w najlepszej "czwórce" zawodów w Quito, wystąpi w półfinale turnieju rangi ATP Tour.

Cordoba Open, Cordoba (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 546,3 tys. dolarów
piątek, 7 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 1) - Albert Ramos (Hiszpania, 5) 6:0, 7:6(0)
Cristian Garin (Chile, 3/WC) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 6) 1:6, 6:3, 6:4
Laslo Djere (Serbia, 4) - Juan Ignacio Londero (Argentyna, 8) 6:7(5), 6:3, 7:6(5)
Andrej Martin (Słowacja) - Corentin Moutet (Francja) 6:3, 6:2