Tenis. WTA Hua Hin: trwa marsz 19-letniej Leonie Kueng. Szwajcarka rywalką Magdy Linette w finale

Leonie Kueng będzie rywalką Magdy Linette w finale turnieju WTA International w Hua Hin. W półfinale 19-letnia Szwajcarka wyeliminowała Japonkę Nao Hibino.

Leonie Küng Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Leonie Küng
W Hua Hin 19-letnia Leonie Küng (WTA 283) przeżywa najlepszy okres w dotychczasowej karierze. Szwajcarka przeszła kwalifikacje, a w głównej drabince odprawiła już cztery rywalki, w tym rozstawioną z numerem trzecim Qiang Wang. W półfinale zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:3 Nao Hibino (WTA 84). Z Japonką zmierzyła się po raz pierwszy.

W pierwszym secie (w jego trakcie nastąpiła przerwa z powodu awarii oświetlenia) Küng od 1:3 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W drugiej partii z 1:5 zbliżyła się na 4:5, ale Hibino doprowadziła do decydującej odsłony. Japonka rozpoczęła ją od przełamania, ale później dwa razy oddała podanie. Szwajcarka wyszła na 5:2. Przy 5:3 odparła dwa break pointy i za pierwszą piłką meczową zapewniła sobie awans.

W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Küng. Szwajcarka zdobyła o 14 punktów więcej od Hibino (110-96). W poniedziałek 19-latka awansuje w rankingu na 155. miejsce, a jeśli wygra turniej w Hua Hin, przesunie się w okolice 130. pozycji.

- Zaczęłam naprawdę dobrze, jak zawsze, a potem pojawiła się chwiejność. Zwariowałam na korcie, starałam się posyłać za dużo kończących uderzeń i popełniłam zbyt wiele błędów. Byłam zadowolona, że wygrałam pierwszą partię. W drugim secie brakowało mi energii, a w ostatnim jakoś udało mi się przez to przejść - mówiła Küng dla wtatennis.com po meczu z Hibino.

W 2018 roku Küng doszła do finału juniorskiego Wimbledonu i uległa w nim Igę Świątek. W tym tygodniu w Tajlandii Szwajcarka notuje drugi singlowy występ w głównym cyklu. Dwa lata temu w Gstaad odpadła w I rundzie po porażce z Johanną Larsson.

W niedzielę Küng po raz pierwszy zagra w finale turnieju WTA. O godz. 11:00 czasu polskiego zmierzy się z Magdą Linette. Polka i Szwajcarka nigdy do tej pory się nie spotkały.

Thailand Open, Hua Hin (Tajlandia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 275 tys. dolarów
sobota, 15 lutego

półfinał gry pojedynczej:

Leonie Küng (Szwajcaria, Q) - Nao Hibino (Japonia, 8) 7:5, 4:6, 6:3

Magda Linette zaskoczona pytaniem. "Czy nadszedł czas, aby kupić dom w Hua Hin?"
WTA Dubaj: Magdalena Fręch bez powtórki. Polka odpadła w I rundzie eliminacji

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)