Tenis. WTA Dubaj: Magdalena Fręch bez powtórki. Polka odpadła w I rundzie eliminacji

Magdalena Fręch nie przeszła eliminacji do zawodów WTA Premier na kortach twardych w Dubaju. W sobotnim meczu I rundy Polka przegrała z Rosjanką Anną Blinkową.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W zeszłym roku Magdalena Fręch (WTA 163) dostała się do głównej drabinki turnieju w Dubaju poprzez kwalifikacje, a w meczu I rundy była bliska pokonania Rosjanki Darii Kasatkiny. Nasza tenisistka nie wykorzystała jednak szansy na odniesienie największego zwycięstwa w karierze.

Tym razem rywalką łodzianki była inna Rosjanka, rozstawiona w eliminacjach z 10. numerem Anna Blinkowa (WTA 54). O losach pierwszego seta zdecydowało przełamanie w siódmym gemie. W drugiej partii Polka wykorzystała oba wypracowane break pointy i wyrównała stan pojedynku.

W decydującym secie Fręch zagrała słabo. Wygrała zaledwie 10 piłek przy własnym podaniu i aż pięciokrotnie dała się przełamać. Blinkowa jako jedyna utrzymała serwis i to ona zwyciężyła ostatecznie po godzinie i 56 minutach 6:4, 2:6, 6:3.

Polka zmierzyła się z Rosjanką po raz czwarty na zawodowych kortach i doznała trzeciej porażki. Tym samym straciła szansę na występ w głównej drabince imprezy w Dubaju. Blinkowa w II rundzie eliminacji zagra w niedzielę z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)