Tenis. ATP Rio de Janeiro: Dominic Thiem w II rundzie i z urazem. Casper Ruud i Guido Pella wyeliminowani

Mimo urazu kolana, Dominic Thiem w trzech setach pokonał Felipe Meligeniego Rodriguesa Alvesa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. Odpadli rozstawieni Casper Ruud i Guido Pella.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / MICHAEL DODGE / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Mimo że Felipe Meligeni Rodrigues Alves 22. urodziny będzie obchodził w środę, wielki dzień miał już we wtorek. W I rundzie turnieju ATP w Rio de Janeiro i zarazem w swoim debiucie w głównym cyklu Brazylijczyk zmierzył się z Dominikiem Thiemem, dla którego był to pierwszy mecz od czasu finału Australian Open. Austriak, zdecydowany faworyt spotkania, wygrał, choć stracił partię i musiał spędzić na korcie ponad dwie godziny.

Niespodziewane problemy Thiema (we wtorek trzy asy, cztery przełamania i 24 zagrania kończące) wynikały z kłopotów zdrowotnych. W drugiej partii doznał urazu kolana i do końca meczu grał z opatrunkiem. - W drugim secie poczułem ostry ból. Ale potem było lepiej i w końcówce nie miałem już żadnych problemów. Myślę, że do kolejnego meczu z moim zdrowiem wszystko będzie w porządku - powiedział, cytowany przez oficjalną stronę internetową turnieju, najwyżej rozstawiony Austriak, który w II rundzie zmierzy się z Jaume Munarem, pogromcą Salvatore Caruso.

Oznaczony numerem drugim Dusan Lajović zaserwował siedem asów, wykorzystał trzy z dziewięciu piłek na breaka i po 136 minutach walki pokonał 6:4, 6:7(4), 6:1 Marco Cecchinato. W 1/8 finału Serb zmierzy się z kolejnym Włochem, Lorenzo Sonego. 24-latek z Turynu, także po trzech partiach, okazał się lepszy od Leonardo Mayera.

Borna Corić, turniejowa "piątka", wygrał 7:6(5), 7:5 z Juanem Ignacio Londero i przerwał serię czterech kolejnych porażek. - To bardzo ważne zwycięstwo dla mojego poczucia pewności siebie. Teraz muszę się jeszcze bardziej zrelaksować i spróbować grać jak najlepiej - mówił Chorwat, który o ćwierćfinał powalczy z Thiago Seybothem Wildem, posiadaczem dzikiej karty.

Casper Ruud, ubiegłotygodniowy mistrz turnieju w Buenos Aires, z Rio Open pożegnał się już w I rundzie, przegrywając 6:7(4), 5:7 z Gianluką Magerem. Włoski kwalifikant w 1/8 finału zmierzy się z Joao Dominguesem, innym tenisistą z eliminacji. Portugalczyk we wtorek ograł Federico Gaio,"szczęśliwego przegranego", który wszedł do drabinki w miejsce Pedro Sousy.

Drugi "lucky loser", Attila Balazs, zastępujący zeszłorocznego triumfatora Rio Open Laslo Djere, odniósł zwycięstwo. Węgier pokonał Pablo Cuevasa i w II rundzie stanie naprzeciw Thiago Monteiro. Brazylijczyk po tie breaku decydującego seta wyeliminował Guido Pellę, oznaczonego numerem czwartym.