Tenis. WTA Dubaj: Garbine Muguruza w czwartym ćwierćfinale w 2020 roku. Karolina Pliskova rozbiła Kristinę Mladenović

Garbine Muguruza pokonała Weronikę Kudermetową po trzysetowym boju w II rundzie turnieju WTA Premier w Dubaju. Karolina Pliskova oddała trzy gemy Kristinie Mladenović.

Garbine Muguruza PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W poniedziałek Garbine Muguruza (WTA 16) wyeliminowała Kim Clijsters, która wznowiła karierę po ośmiu latach. W II rundzie imprezy w Dubaju Hiszpanka zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:4 Weronikę Kudermetową (WTA 39) po dwóch godzinach i 25 minutach. Była liderka rankingu zaserwowała 10 asów i wywalczyła 40 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 13 break pointów.

Muguruza i Kudermetowa miały spotkać się miesiąc temu w Hobart, ale Hiszpanka wycofała się z powodu choroby wirusowej. - To był niesłychanie zacięty mecz. Weronika grała bardzo dobrze. Jestem podekscytowana, że udało mi się wygrać taką batalię - cytuje dwukrotną mistrzynię Wimbledonu wtatennis.com. Muguruza osiągnęła czwarty ćwierćfinał w sezonie. Najlepszy jej wynik to finał Australian Open.

Karolina Pliskova (WTA 3) rozbiła 6:1, 6:2 Kristinę Mladenović (WTA 38). W ciągu 67 minut Francuzka popełniła osiem podwójnych błędów. Czeszka zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Bilans ich wszystkich meczów to teraz 4-2 dla Pliskovej. Trzy lata temu w Dubaju lepsza była Mladenović.

Pliskova pokonała Mladenović po raz drugi w 2020 roku (6:1, 7:5 w I rundzie Australian Open). - Z Kiki zawsze gra się trudno. Spotkałyśmy się w Australii, więc wiedziałam, czego się spodziewać. To był całkiem solidny pierwszy mecz. Podobają mi się panujące tutaj warunki. Lubię grać w słońcu. Kort jest trochę szybszy, co jest lepsze - powiedziała Czeszka. Kolejną jej rywalką będzie Kazaszka Jelena Rybakina.

Jennifer Brady (WTA 52) poszła za ciosem. Po rozbiciu Eliny Switoliny, w II rundzie pokonała 4:6, 6:4, 6:1 Marketę Vondrousovą (WTA 17), finalistkę Rolanda Garrosa 2019. Amerykanka odrodziła się ze stanu 4:6, 1:4 i awansowała do ćwierćfinału po dwóch godzinach i czterech minutach. Obroniła 10 z 13 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Kolejną rywalką Brady będzie Muguruza.

Petra Martić (WTA 15) wróciła z 0:2 w drugim secie i wygrała 6:3, 6:3 z Barborą Strycovą (WTA 35). W ciągu godziny i 46 minut Chorwatka zniwelowała 10 z 11 break pointów i uzyskała cztery przełamania. Podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z Czeszką i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w sezonie. Zmierzy się w nim z Estonką Anett Kontaveit.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)