Tenis. WTA Dubaj: Simona Halep obroniła piłkę meczową i pokonała Ons Jabeur. Aryna Sabalenka kolejną rywalką Rumunki

Simona Halep obroniła piłkę meczową i wygrała z Tunezyjką Ons Jabeur w II rundzie turnieju WTA Premier w Dubaju. W ćwierćfinale rywalką Rumunki będzie Białorusinka Aryna Sabalenka.

Simona Halep PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 2) i Ons Jabeur (WTA 45) stoczyły zażarty bój od drugiego seta. W pierwszym Rumunka zdobyła tylko gema. Ostatecznie pokonała Tunezyjkę 1:6, 6:2, 7:6(7). W trzeciej partii tenisistka z Konstancy prowadziła 4:1, ale awans do ćwierćfinału imprezy w Dubaju wywalczyła po dreszczowcu w tie breaku. W nim od 6-3 straciła cztery punkty z rzędu, by obronić piłkę meczową i za czwartą okazją zakończyć spotkanie.

W trwającym dwie godziny meczu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Halep zdobyła o trzy punkty więcej (95-92). Jabeur w tegorocznym Australian Open osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. - To było jak mecz piłki nożnej albo Pucharu Federacji. Naprawdę nie zdawałam sobie sprawy z tego, co dzieje się na korcie. Wszyscy reagowali bardzo żywiołowo, więc obie chciałyśmy dać z siebie wszystko. Myślę, że to był świetny mecz - cytuje Rumunkę wtatennis.com.

Kolejną rywalką Halep będzie Aryna Sabalenka (WTA 13), która pokonała 6:4, 6:3 Elise Mertens (WTA 22). W ciągu 90 minut Belgijka popełniła osiem podwójnych błędów. Białorusinka zaserwowała siedem asów i zdobyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Mertens.

Jelena Rybakina (WTA 19) wygrała 6:3, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 58). W ciągu 81 minut Kazaszka obroniła sześć z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Tenisistki te spotkały się w drugim kolejnym turnieju. Przed tygodniem w Petersburgu również lepsza była Rybakina. Po wygranej w Dubaju wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Czeszką. W ćwierćfinale Kazaszka zmierzy się z Karoliną Pliskovą.

Anett Kontaveit (WTA 24) zwyciężyła 7:6(5), 7:5 Anastazję Pawluczenkową (WTA 31). W drugim secie Estonka wróciła ze stanu 3:5 i obroniła dwie piłki setowe. W trwającym 99 minut meczu cztery razy oddała podanie, a sama uzyskała pięć przełamań. Kontaveit podwyższyła na 4-2 bilans spotkań z Rosjanką. Było to ich drugie starcie w tym roku. W Adelajdzie wygrała Pawluczenkowa.

Obie tenisistki doszły do ćwierćfinału tegorocznego Australian Open. Kontaveit po raz pierwszy awansowała do najlepszej ósemki w wielkoszlemowym turnieju, a dla Pawluczenkowej był to szósty taki rezultat. Kolejną rywalką Estonki będzie Chorwatka Petra Martić.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)