Tenis. ATP Delray Beach: Reilly Opelka górą w starciu Amerykanów. Brandon Nakashima w ćwierćfinale w debiucie

Reilly Opelka pokonał Mackenzie'ego McDonalda w II rundzie turnieju ATP Tour 250 w Delray Beach. W ćwierćfinale jest 18-letni Brandon Nakashima, który debiutuje w głównym cyklu.

Reilly Opelka Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Reilly Opelka
Reilly Opelka (ATP 54) pewnie zameldował się w ćwierćfinale imprezy w Delray Beach. W II rundzie Amerykanin zaserwował 17 asów i pokonał 6:3, 6:4 swojego rodaka Mackenzie'ego McDonalda (ATP 159). Wyżej notowany reprezentant gospodarzy zdobył 32 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obronił dwa break pointy. McDonald w czerwcu przeszedł operację prawego ścięgna podkolanowego i do rywalizacji wrócił w styczniu.

W I i II rundzie Opelka posłał w sumie 37 asów. - Staram się być lepszy w każdym elemencie. Serwis to nie wszystko. Musisz mieć coś więcej. Lubię grać w Delray Beach. Mieszkam niedaleko stąd, więc mogę spać we własnym łóżko i choć raz czuć się jak w domu, co jest miłe - powiedział Amerykanin dla atptour.com.

Kolejnym rywalem Opelki będzie Soon Woo Kwon (ATP 82), który zwyciężył 6:4, 3:6, 7:6(0) Ryana Harrisona (ATP 433). Koreańczyk zmarnował dwie piłki meczowe w 10. gemie trzeciego seta, ale w tie breaku nie dał rywalowi szans. W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu Amerykanin zaserwował 11 asów. Obaj tenisiści uzyskali po trzy przełamania. Kwon zdobył o osiem punktów więcej (106-98).

Dla Harrisona, wracającego po operacji prawego ścięgna prostownika, był to pierwszy występ w ATP Tour od kwietnia 2019 roku. Kwon awansował do trzeciego ćwierćfinału w tym miesiącu, po Pune i Nowym Jorku.

W ćwierćfinale jest 18-letni Brandon Nakashima (ATP 294), dla którego jest to debiut w głównym cyklu. Amerykanin pokonał 7:5, 6:2 Camerona Norrie'ego (ATP 60). W ciągu 81 minut tenisista z San Diego zdobył 21 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał cztery z siedmiu break pointów.

- Zawsze wiedziałem, że posiadam grę, pozwalającą mi rywalizować z zawodowcami na tak wysokim poziomie. Po prostu musiałem dostać odpowiednie szanse. Chciałem tutaj rozegrać dobry mecz pierwszej rundy. Po odniesieniu dwóch zwycięstw mam teraz dużo pewności siebie, jeśli chodzi o moją grę. Mam nadzieję, że uda mi się to kontynuować - powiedział Nakashima.

Trenerem Amerykanina został Pat Cash, mistrz Wimbledonu 1987. Kolejnym rywalem Nakashimy będzie Yoshihito Nishioka (ATP 63), który w 55 minut rozbił 6:1, 6:2 Noaha Rubina (ATP 269). Japończyk stracił tylko siedem punktów przy swoim podaniu (zgarnął 32 z 39). Wykorzystał cztery z sześciu break pointów.