Tenis. Challenger Drummondville: Karol Drzewiecki odpadł w deblu z nowym partnerem

Karol Drzewiecki bez powodzenia startował w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Drummondville. Polak odpadł z rywalizacji deblistów już w I rundzie.
Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki

Tym razem partnerem Karola Drzewieckiego był Boliwijczyk Boris Arias, a ich przeciwnikami Shintaro Imai i Go Soeda. W pierwszym secie żadna para nie straciła serwisu i o jego losach zadecydowało jedno mini przełamanie na korzyść Japończyków.

W drugiej partii polsko-boliwijski duet dwukrotnie odebrał podanie rywalom, dlatego spotkanie rozstrzygnęło się w super tie breaku. W rozgrywce tej Imai i Soeda zbudowali po pierwszej zmianie stron bezpieczną przewagę i wygrali ostatecznie cały mecz 7:6(5), 1:6, 10-6 w 72 minuty.

Drzewiecki i Arias zakończyli występ w Drummondville w I rundzie, za co nie otrzymają punktów do rankingu deblistów. Na pocieszenie pozostaje im czek na sumę 360 dolarów do podziału. Japończycy zagrają w ćwierćfinale, w którym ich przeciwnikami będą Amerykanie Korey Lovett i Hunter Reese.

Challenger Banque Nationale de Drummondville, Drummondville (Kanada)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 54,1 tys. dolarów
środa, 19 lutego

I runda gry podwójnej:

Shintaro Imai (Japonia) / Go Soeda (Japonia) - Karol Drzewiecki (Polska) / Boris Arias (Boliwia) 7:6(5), 1:6, 10-6

Czy Karol Drzewiecki awansuje do Top 100 rankingu deblistów?