Tenis. ATP Rio de Janeiro: Cristian Garin kontynuuje serię zwycięstw. Życiowy sukces brata Guillermo Corii

Cristian Garin w dwóch setach pokonał Federico Delbonisa, wygrał szósty mecz z rzędu i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. 16-letni Carlos Alcaraz przegrał z Federico Corią.

Marcin Motyka
Cristian Garin PAP/EPA / NICO AGUILERA / Na zdjęciu: Cristian Garin
Cristian Garin kontynuuje serię zwycięstw. Po tym, jak przed dwoma tygodniami wygrał cztery mecze z rzędu i zdobył tytuł w Cordobie, w tym triumfował już w dwóch spotkaniach w turnieju ATP w Rio de Janeiro. W środę, w 1/8 finału, Chilijczyk zaserwował sześć asów, uzyskał trzy przełamania, posłał 22 zagrania wygrywające i w 96 minut pokonał 6:4, 6:3 Federico Delbonisa.

O następną wygraną rozstawiony z numerem trzecim Garin powalczy z Federico Corią, który zatrzymał Carlosa Alcaraza. 16-letni Hiszpan w poniedziałek w swoim debiucie w głównym cyklu ograł Alberta Ramosa, lecz w meczu II rundy uległ Argentyńczykowi 4:6, 6:4, 4:6. Dla 27-latka z Rosario, młodszego brata Guillermo Corii, finalisty Roland Garros 2004, to pierwszy w karierze awans do 1/4 finału imprezy rangi ATP Tour.

Attila Balazs wspaniale wykorzystuje szansę od losu. Węgier wszedł do drabinki Rio Open 2020 jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Laslo Djere, i jest już w ćwierćfinale. W środę Balazs wygrał 1:6, 6:1, 6:4 z Thiago Monteiro, zapisując na swoim koncie dwa asy, pięć breaków i 21 uderzeń kończących.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem 31-latka z Budapesztu został kwalifikant Pedro Martinez. Hiszpan w godzinę i 26 minut okazał się lepszy od swojego rodaka, Pablo Andujara, tracąc tylko pięć gemów.

Attila Balazs (Węgry, LL) - Thiago Monteiro (Brazylia) 1:6, 6:1, 6:4

ATP Rio de Janeiro: zmiana rywali nie przeszkodziła Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo. Awansowali do ćwierćfinału