Tenis. ATP Rio de Janeiro: finał nie dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Pokonali ich Włosi

Łukasz Kubot i Marcelo Melo na półfinale zakończyli występ w turnieju ATP Tour 500 w Rio de Janeiro. Polak i Brazylijczyk przegrali z Włochami Salvatore Caruso i Federico Gaio.

Łukasz Kubot Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zagrają w finale imprezy w Rio de Janeiro. W I rundzie i ćwierćfinale nie stracili seta. W półfinale Polak i Brazylijczyk zmierzyli się z Salvatore Caruso i Federico Gaio. Mecz nie odbył się w czwartek z powodu deszczu, a w piątek udało się rozegrać tylko dwa gemy. W sobotę Włosi zwyciężyli 6:3, 3:6, 10-4.

W pierwszym secie Caruso i Gaio spożytkowali break pointa na 3:1 i nie oddali przewagi. W drugiej partii również było jedno przełamanie, które Kubot i Melo uzyskali na 2:0. W super tie breaku Włosi odskoczyli na 8-2, a przy 9-4 wykorzystali drugą piłkę meczową.

W trwającym 86 minut meczu Kubot i Melo popełnili pięć podwójnych błędów. Caruso i Gaio zdobyli 41 z 56 punktów przy własnym podaniu. Włosi wygrali już piąty mecz w Rio de Janeiro, bo zaczynali od dwustopniowych kwalifikacji.

Melo w 2014 roku dotarł w Rio de Janeiro do finału wspólnie z Hiszpanem Davidem Marrero. Brazylijczyk i Kubot w tym turnieju razem wcześniej dwa razy doszli do ćwierćfinału (2017, 2018).

W finale zabraknie reprezentanta gospodarzy. W drugim półfinale Hiszpan Marcel Granollers i Argentyńczyk Horacio Zeballos pokonali 7:6(6), 6:4 Felipe Meligeniego Rodriguesa Alvesa i Thiago Monteiro.

Rio Ope, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,759 mln dolarów
niedziela, 23 lutego

półfinał gry podwójnej:

Salvatore Caruso (Włochy, Q) / Federico Gaio (Włochy, Q) - Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:3, 3:6, 10-4
Marcel Granollers (Hiszpania, 3) / Horacio Zeballos (Argentyna, 3) - Felipe Meligeni Rodrigues Alves (Brazylia, WC) / Thiago Monteiro (Brazylia, WC) 7:6(6), 6:4