Tenis. WTA Lyon: awans Sofii Kenin po bitwie z Oceane Dodin. Pierwszy półfinał Darii Kasatkiny od 2018 roku

Sofia Kenin pokonała w trzech setach Oceane Dodin w ćwierćfinale turnieju WTA International w Lyonie. Daria Kasatkina awansowała do pierwszego półfinału od października 2018 roku.

Sofia Kenin Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Sofia Kenin (WTA 5) ma za sobą drugi trzysetowy mecz w Lyonie. W II rundzie wyeliminowała Rumunkę Jaqueline Cristian po obronie piłki meczowej. W ćwierćfinale mistrzyni Australian Open zwyciężyła 6:1, 6:7(5), 6:2 Oceane Dodin (WTA 130). Amerykanka była blisko rozstrzygnięcia meczu w dwóch setach, bo prowadziła 6:1, 5:2. Później w tie breaku od 5-1 straciła sześć punktów z rzędu.

W ciągu godziny i 50 minut Kenin zaserwowała 11 asów, a Dodin o dwa więcej. Francuzka miała też 11 podwójnych błędów, a Amerykanka zrobiła ich trzy. Triumfatorka Australian Open odparła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała sześć z 14 szans na przełamanie.

- Wciąż nie był to mój idealny występ, ale zdecydowanie czuję, że odnalazłam mój rytm. To był trochę dziwny mecz. Prowadziłam i nie udało mi się go zakończyć, ale ogólnie myślę, że to było dobre spotkanie. Pokazałam trochę dobrego tenisa. Jestem zadowolona z tego, w jaki sposób udało mi się odzyskać mój rytm w porównaniu z poprzednią rundą - mówiła Kenin dla wtatennis.com.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Alison van Uytvanck (WTA 62), która pokonała 6:2, 6:2 Caroline Garcię (WTA 46). Belgijka obroniła wszystkie osiem break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Zdobyła 34 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie w Pucharze Federacji z wygranej cieszyła się Francuzka.

W półfinale jest Daria Kasatkina (WTA 73) po zwycięstwie 6:2, 4:6, 6:2 nad Camilą Giorgi (WTA 94). W trwającym godzinę i 57 minut meczu Rosjanka zgarnęła 40 z 56 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła trzy z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Tenisistka z Togliatti, była 10. rakieta globu, awansowała do pierwszego półfinału od października 2018 roku, gdy zdobyła tytuł w Moskwie.

O finał Kasatkina zmierzy się z Anną-Leną Friedsam (WTA 136), która pokonała 3:6, 7:6(4), 6:2 Viktorię Kuzmovą (WTA 85). Niemka wróciła ze stanu 0:2, 15-40 w trzecim secie. W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała pięć z 17 break pointów. Słowaczka zaserwowała 13 asów, z czego osiem w drugim secie. W pierwszym ich spotkaniu lepsza była Kuzmova (Linz 2017).

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)