2,5 godzinna latynoska batalia na otwarcie turnieju!

Ruszył turniej główny turnieju ATP w Hamburgu rozgrywany na nawierzchni. Za wyjątkiem dwóch spotkań, wszystkie pozostałe mecze pierwszej rundy były bardzo wyrównane, dzięki czemu niemiecka publiczność nie mogła żałować wydanych pieniędzy. Na kortach nie pojawili się jednak główni faworyci turnieju, którzy tę rundę mieli wolną z racji rozstawienia.

Małgorzata Niełacna

Najgładszy z pojedynków tej rundy zaprezentowały pary hiszpańsko-belgijskie. Reprezentant Półwyspu Iberyjskiego, Guillermo Garcia Lopez, potrzebował zaledwie 69 minut, aby wyeliminować Christophera Rochusa 6:4, 6:2. W drugiej rundzie czeka go już dużo trudniejsze zadanie w postaci szwajcarskiego tenisisty, Stanislasa Wawrinki. Rodak Lopeza, Ivan Navarro wyeliminował dwa lata młodszego rywala z Belgii, Steve’a Darcisa, 6:4, 6:4. W następnej rundzie rywalem Navarro będzie inny Hiszpan, Tommy Robredo.

Bardzo dramatyczny mecz rozegrali latynoscy tenisiści sklasyfikowani pod koniec pierwszej setki – Włoch Potito Starace i Argentyńczyk Maximo Gonzalez. Tenisiści w całym meczu wielokrotnie się przełamywali, jednak o dziwo sety wygrywał ten, który popisywał się słabszą skutecznością pierwszego podania. Po 2 godzinach 39 minutach Włoch, który w turnieju zagrał po wcześniejszym rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego, zszedł z kortu zwycięsko.

Blisko 3 godziny spędził na korcie zawodnik gospodarzy, Andreas Beck, walcząc przeciwko Hiszpanowi Oscarowi Hernandezowi. Spotkanie zakończyło się po godzinie 23 zwycięstwem młodszego o 8 lat Niemca, 6:7(3), 6:4, 6:4. Tym samym zrewanżował się swojemu bardziej doświadczonemu rywalowi za tegoroczną porażkę z Kitzbühel.

Awans wywalczyło czterech z sześciu startujących w tej rundzie niemieckich tenisistów. W turnieju oprócz wspomnianego już Becka, pozostał Daniel Brands, który wystąpił w Hamburgu dzięki dzikiej karcie. Wyeliminował on w trzech setach rumuńskiego tenisistę zajmującego w rankingu pozycję aż o 41 pozycji wyższą, Victora Crivoi, 4:6, 6:4, 6:1. Niemieckich widzów nie rozczarował również Philipp Petzschner, który pokonał Francuza Florenta Serrę. W kolejnej rundzie spotka się z turniejową "dwójką", Nikołajem Dawidienką. Niemców nie zawiódł również inny tenisista grający z dziką kartą, Simon Greul, w swoim meczu eliminując Serba Janko Tipsarevica, 2:6, 6:3, 6:3.

Christophe Rochus (Belgia) - Guillermo Garcia Lopez (Hiszpania) 4:6, 2:6
Martin Vassallo Argentynauello (Argentyna) - Marcel Granollers (Hiszpania, Q) 4:6, 4:6
Kevin Krawietz (Niemcy, WC) - Jan Hernych (Czechy) 0:6, 6:4, 3:6
Oscar Hernandez (Hiszpania) - Andreas Beck (Niemcy) 7:6(3), 4:6, 4:6.

Wyniki meczu 1. rundy debla
Jean-Julien Rojer (Antyle Holenderskie) / Johan Brunstrom (Szwecja) - Lukas Dlouhy (Czechy, 4) / David Skoch (Czechy, 4) 6:5 (przerw.)