Tenis. UTR Pro Match Series: Alison Riske obroniła piłki meczowe. Wygrane Danielle Collins i Ajli Tomljanović

Alison Riske obroniła dwie piłki meczowe i pokonała Amandę Anisimovą pierwszego dnia turnieju UTR Pro Match Series, rozgrywanego w West Palm Beach. Zwycięstwa odniosły Danielle Collins i Ajla Tomljanović.
Alison Riske Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Alison Riske

Dwa tygodnie temu w UTR Pro Match Series rywalizowali mężczyźni. W West Palm Beach najlepszy okazał się Reilly Opelka, a trzecie miejsc zajął Hubert Hurkacz. Od piątku na Florydzie w pokazowym turnieju walczą kobiety. Pierwszego dnia odbyły się trzy mecze.

W najciekawszym starciu Alison Riske zwyciężyła 0:4, 4:0, 4:3(6) Amandę Anisimovą. Pierwsze dwa sety okazały się rozgrzewką przed niezwykle emocjonującą trzecią partią. W niej Anisimova z 0:3 doprowadziła do tie breaka, w którym nie wykorzystała dwóch piłek meczowych przy 6-4. Riske w ubiegłorocznym Wimbledonie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu.

Wcześniej Danielle Collins nie dała szans Anisimovej wygrywając 4:1, 4:2. Było to starcie tenisistek, które osiągnęły po jednym wielkoszlemowym półfinale. W ubiegłym sezonie Collins zanotowała go w Australian Open, a Anisimova w Rolandzie Garrosie.

Ajla Tomljanović pokonała 4:3(4), 4:1 Riske. W tie breaku pierwszego seta Australijka od 2-4 zdobyła pięć punktów z rzędu. Tenisistka pochodząca z Chorwacji najlepszy wielkoszlemowy start zaliczyła w Rolandzie Garrosie 2014. W drodze do IV rundy wyeliminowała Agnieszkę Radwańską.

Tenis powoli budzi się do życia w czasach pandemii koronawirusa, choć oczywiście w wydaniu wyłącznie towarzyskim. Rozgrywki WTA, ATP i ITF są zawieszone do końca lipca.

UTR Pro Match Series, West Palm Beach (USA)