Tenis. UTR Pro Match Series: Reilly Opelka mistrzem turnieju. W finale znów wygrał z Miomirem Kecmanoviciem

Reilly Opelka wygrał rozgrywany na korcie twardym w West Palm Beach turniej UTR Pro Match Series. W finale Amerykanin w trzech setach pokonał Miomira Kecmanovicia.

Marcin Motyka
Reilly Opelka Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Reilly Opelka
Reilly Opelka i Miomir Kecmanović doszli do finału turnieju UTR Pro Match Series z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Ich mecz w fazie grupowej zakończył się wygraną Amerykanina w dwóch setach. W sobotę, w pojedynku o tytuł, reprezentant gospodarzy ponownie okazał się lepszy, ale tym razem potrzebował do tego trzech partii.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana i została wygrana przez Opelkę w tie breaku. W drugiej także zanosiło się na dodatkową rozgrywkę, lecz w końcówce Amerykaninowi przytrafił się moment kryzysu. W szóstym gemie popełnił kilka niewymuszonych błędów, w tym przy setbolu dla rywala trafił z forhendu w siatkę, i w efekcie przegrał tę partię 2:4.

W trzecim secie wyrównana walka walka trwała do stanu 2:2. Wówczas Opelka zadał decydujący cios i po fantastycznym bekhendzie wywalczył przełamanie. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie 3:2, a po chwili zwieńczył spotkanie, w ostatnim punkcie posyłając wygrywający serwis.

Tym samym Opelka został mistrzem pierwszego w dziejach turnieju UTR Pro Match Series. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli Kecmanović, Hubert Hurkacz i Tommy Paul.

UTR Pro Match Series, West Palm Beach (USA)