Tenis. Generali Austria Pro Series: drugie wygrane Dennisa Novaka i Sebastiana Ofnera. Kolejna porażka Moritza Thiema

Sebastian Ofner w dwóch setach pokonał Moritza Thiema w meczu drugiej kolejki zmagań w Grupie D w rozgrywanym na kortach ziemnych w Suedstadt turnieju Generali Austria Po Series. Kolejną wygraną odniósł też Dennis Novak.

Marcin Motyka
Dennis Novak PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Dennis Novak
Po dniu przerwy spowodowanym opadami deszczu uczestnicy turnieju Generali Austria Pro Series wznowili rywalizację. W poniedziałek z bardzo dobrej strony pokazał się Dennis Novak. Aktualnie drugi najwyżej notowany austriacki tenisista pokonał 6:1, 3:6, 6:4 Lukasa Neumayera.

W drugim poniedziałkowym meczu w Grupie C ze zwycięstwa mógł cieszyć się Alexander Erler. 22-latek z Innsbrucka ograł 6:4, 7:6(4) Tristana-Samuela Weissborna, który wciąż pozostaje bez wygranej w imprezie w Suedstadt.

Po dwóch kolejkach w Grupie C prowadzi Novak (dwa zwycięstwa i ani jednej porażki). Kolejne miejsca w tabeli zajmują Erler (1-1), Neumayer (1-1) i Weissborn (0-2).

Drugą porażkę w dwóch setach poniósł młodszy brat Dominika Thiema, Moritz. 17-latek z Wiener-Neustadt uległ 1:6, 5:7 faworytowi rywalizacji w Grupie D, Sebastianowi Ofnerowi.

Jako zwycięzca w poniedziałek kort opuszczał również Philipp Oswald. Specjalizujący się głównie w deblu 34-letni weteran austriackiego tenisa wygrał 6:4, 6:2 z Maximilianem Neuchristem.

Liderem Grupy D po dwóch seriach gier jest Ofner, mający w dorobku dwa zwycięstwa i ani jednej porażki. Wyprzedza Oswalda (1-1), Neuchrista (1-1) i Moritza Thiema (0-2).

W ostatnim meczu dnia, spotkaniu tenisistów, którzy zajęli drugie miejsca w Grupach A i B, Jurij Rodionov pokonał 1:6, 6:4, 7:6(4) Sandro Koppa, w decydującym secie odrabiając stratę 2:4.

Generali Austria Pro Series, Suedstadt (Austria)
turniej pokazowy, kort ziemny, pula nagród 150 tys. euro
poniedziałek, 1 czerwca

Mężczyźni:

Grupa C:

Dennis Novak (Austria) - Lukas Neumayer (Austria) 6:1, 3:6, 6:4
Alexander Erler (Austria) - Tristan-Samuel Weissborn (Austria) 6:4, 7:6(4)

Grupa D:

Sebastian Ofner (Austria) - Moritz Thiem (Austria) 6:1, 7:5
Philipp Oswald (Austria) - Maximilian Neuchrist (Austria) 6:4, 6:2

Duży optymizm ws. turnieju w Rzymie. "Jeśli nie będzie katastrofy, zagramy we wrześniu"