Tenis. Generali Austria Pro Series: zwycięstwa faworytów. Dominic Thiem i Dennis Novak nie stracili seta

Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Lenny'ego Hampla w rozgrywanym na korcie ziemnym pokazowym turnieju Generali Austria Pro Series. Bez straty partii w niedzielę wygrał też drugi singlista Austrii, Dennis Novak.
Marcin Motyka
Dominic Thiem będzie bronić tytułu w Indian Wells Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Dominic Thiem będzie bronić tytułu w Indian Wells

Dominic Thiem pozostaje bez porażki w pokazowym turnieju Generali Austria Pro Series. W niedzielę faworyt imprezy w Suedstadt rozegrał szósty mecz i odniósł szóste zwycięstwo. W nieco ponad godzinę pokonał 6:3, 6:0 Lenny'ego Hampla, który po tym spotkaniu ma w dorobku dwie wygrane i cztery przegrane.

W niedzielę wygrał także aktualnie drugi najlepszy singlista Austrii, Dennis Novak. 26-latek z Wiener-Neustadt ograł 6:4, 7:6(6) Maximiliana Neuchrista, w drugiej partii broniąc setbola. Bilans Novaka w turnieju wynosi teraz 4-2, natomiast Neuchrista - 2-4.

Czwarte zwycięstwo w szóstym spotkaniu w Generali Austria Pro Series odniósł również Jurij Rodionov. 21-latek po trzysetowej batalii okazał się lepszy od Sandro Koppa, który w Suedstadt zwyciężył tylko w dwóch z siedmiu pojedynków.

Generali Austria Pro Series, Suedstadt (Austria)
turniej pokazowy, kort ziemny, pula nagród 150 tys. euro
niedziela, 7 czerwca

Dominic Thiem (Austria) - Lenny Hampel (Austria) 6:3, 6:0
Dennis Novak (Austria) - Maximilian Neuchrist (Austria) 6:4, 7:6(6)
Jurij Rodionov (Austria) - Sandro Kopp (Austria) 6:7, 6:4, 6:3

Walencja: turniej bez triumfatora. Roberto Bautista i Alex de Minaur rozegrali jeden gem

Czy Dominic Thiem zakończy turniej bez porażki?