Tenis. Generali Austria Pro Series: piąty wygrany mecz Dominika Thiema. Pewne zwycięstwo Sebastiana Ofnera

Dominic Thiem w trzech setach pokonał Jurija Rodionova i odniósł piąte zwycięstwo w rozgrywanym na kortach ziemnych w Suedstadt turnieju Generali Austria Pro Series. Sebastian Ofner pewnie poradził sobie z Alexandrem Erlerem.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Legan P. Mace/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Po trzech dniach przerwy Dominic Thiem rozegrał kolejny mecz w turnieju Generali Austria Pro Series. W piątek Austriak zmierzył się z Jurijem Rodionovem i początkowo miał problemy ze złapaniem właściwego rytmu. 26-latek z Wiener-Neustadt niespodziewanie przegrał pierwszego seta, ale od drugiej partii zaczął grać coraz lepiej i ostatecznie zwyciężył 2:6, 6:3, 6:1.

Tym samym Thiem pozostaje bez porażki w zawodach w Suedstadt. Wygrywając w piątek, podwyższył swój bilans w turnieju na 5-0. Z kolei Rodionov zanotował trzecią przegraną w szóstym meczu.

Bardzo pewne zwycięstwo odniósł natomiast Sebastian Ofner, który potrzebował niespełna godziny, by ograć 6:3, 6:2 Alexandra Erlera. 24-latek z Bruck an den Mur ma w turnieju bilans czterech zwycięstw i jednej porażki. Erler natomiast - 3-2.

W chronologicznie pierwszym piątkowym spotkaniu David Pichler pokonał 6:2, 7:5 Philippa Oswalda. Dzięki temu Pichler legitymuje się teraz bilansem 3-2, a Oswald, dla którego to druga porażka z rzędu, ma na koncie dwie wygrane i trzy niepowodzenia.

Generali Austria Pro Series, Suedstadt (Austria)