Tenis. Adria Tour rozpoczęty. Zwycięstwo i porażka Novaka Djokovicia pierwszego dnia

W sobotę na korcie ziemnym w Belgradzie rozpoczął pierwszy turniej cyklu Adria Tour. W dniu otwarcia ze zmiennym szczęściem poradził sobie Novak Djoković, który pokonał Viktora Troickiego, ale przegrał z Filipem Krajinoviciem.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Novak Djoković
W sobotę rozpoczął się Adria Tour - cykl charytatywnych turniejów, które w czerwcu i w lipcu zostaną rozegrane w krajach byłej Jugosławii na nawierzchni ziemnej. Impreza ma charakter nieoficjalny i za występ tenisiści nie otrzymają punktów do rankingu ATP.

Cykl wystartował w Belgradzie. Ośmiu uczestników zmagań zostało podzielonych na dwie grupy po czterech tenisistów w każdej. Mecze rozgrywane są w formacie Fast 4 (do czterech wygranych gemów w secie, z tie breakiem przy stanie 3:3).

Głównym wydarzeniem pierwszego dnia był występ był inicjatora cyklu, Novaka Djokovicia. Aktualny lider rankingu ATP w sobotę zmierzył się z rodakami i poradził sobie ze zmiennym szczęściem. Na początek pokonał 4:1, 4:1 Viktora Troickiego, ale w drugim meczu niespodziewanie przegrał 4:2, 2:4, 1:4 z Filipem Krajinoviciem.

Liderem Grupy A po pierwszym dniu został Alexander Zverev. Niemiec wygrał 0:4, 4:3(5), 4:3(2) z Krajinoviciem, a następnie w nocnym meczu - zakończonym tuż przed godz. 1:00 - ograł 4:1, 4:1 Troickiego.

W Grupie B dwie wygrane w sobotę zanotował Dominic Thiem. Austriak na otwarcie zmierzył się z Damirem Dzumhurem, który skreczował po zaledwie dwóch rozegranych gemach, a w kolejnym starciu po tie breaku decydującego seta okazał się lepszy od Dusana Lajovicia.

Kontuzjowanego Dzumhura w turnieju zastąpił Nikola Milojević i nieoczekiwanie pokonał 4:1, 4:3(4) Grigora Dimitrowa. Bułgar wcześniej zmierzył się z Lajoviciem, z którym wygrał 4:3(2), 3:4(5), 4:1.

W niedzielę zostaną rozegrane mecze ostatniej kolejki fazy wstępnej oraz finał, w którym zmierzą się zwycięzcy obu grup.