WTA Bad Gastein: Kolejny zły dzień dla rozstawionych

Alize Cornet (nr 1) pokonała Patricię Mayr (WTA 75) 3:6, 6:4, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Nurnberger Gastein Ladies rozgrywanego na kortach ziemnych w austriackim Bad Gastein (z pulą nagród 220 tys. dolarów). W ćwierćfinałach obok Francuzki zagrają jeszcze tylko dwie rozstawione zawodniczki: Magdalena Rybarikova (nr 6) i Anna-Lena Groenefeld (nr 7).

W tym artykule dowiesz się o:

Francuzka wykorzystała osiem z 16 break pointów, sama zaś straciła własne podanie sześć razy. W całym spotkaniu, które trwało jedną godzinę i 55 minut, wygrała o dwie piłki więcej (81-79). Dla 19-letniej Cornet, która w ubiegłym sezonie w Budapeszcie zdobyła swój pierwszy tytuł, będzie to trzeci ćwierćfinał w sezonie. W styczniu w Sydney, pierwszym turnieju w sezonie, w walce o półfinał przegrała z Dinarą Safiną. Miesiąc później w Paryżu na jej drodze w tej samej fazie turnieju stanęła Jelena Jankovic.

Z turniejem pożegnała się Sybille Bammer (nr 3), która uległa Ioanie Raluce Olaru (WTA 66) 6:4, 2:6, 1:6. Austriaczka popełniła siedem podwójnych błędów serwisowych i nie miała ani jednego asa. Rumunka obroniła 14 z 18 break pointów, sama zaś mając dziewięć okazji na przełamanie serwisu rywalki wykorzystała siedem. Mecz trwał dwie godziny i 46 minut i rozegrano w nim 192 piłki, z których 105 wygrała Olaru. 20-letnia tenisistka z Budapesztu osiągnęła swój trzeci ćwierćfinał w tym sezonie, po Bogocie i Warszawie. Jedyne półfinały zaliczyła w 2007 roku (Memphis i Fes).

W ćwierćfinale zagra również Barbora Zahlavova Strycova (WTA 127), która pokonała Nurię Llagosterę Vives (WTA 102) 6:0, 6:3. Hiszpanka popełniła dziewięć podwójnych błędów serwisowych i wykorzystała tylko jednego z czterech break pointów. Strycova wygrała 66 proc. piłek przy swoim podaniu i pięć razy przełamała rywalkę. Mecz trwał 77 minut. Czeszka poprawiła bilans spotkań z Hiszpanką na 1-2. Przegrała ona z 29-letnią mieszkanką Barcelony w ubiegłym sezonie w Linz i w marcu tego roku w Indian Wells.

23-latka z Pilzna będzie walczyć o drugi półfinał w tym sezonie i trzeci w karierze. W lutym w Acapulco marzeń o finale pozbawiła ją Venus Williams, która oddała jej trzy gemy. Tydzień później w Monterrey w ćwierćfinale przegrała z Ivetą Benesovą, która w drugiej rundzie w Bad Gastein skreczowała po przegraniu pierwszego seta z Andreą Petkovic (WTA 98). Dla 21-letniej Niemki będzie to pierwszy ćwierćfinał w karierze.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)

WTA International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.

czwartek, 23 lipca 2009

wyniki

druga runda gry pojedynczej:

Alize Cornet (Francja, 1) - Patricia Mayr (Austria) 3:6, 6:4, 6:1

Ioana Raluca Olaru (Rumunia) - Sybille Bammer (Austria, 3) 4:6, 6:2, 6:1

Andrea Petkovic (Niemcy) - Iveta Benesova (Czechy, 4) 6:1 i krecz (kontuzja lewego uda)

Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) - Nuria Llagostera Vives (Hiszpania) 6:0, 6:3

pary ćwierćfinałowe:

Alize Cornet (Francja, 1) - Barbora Zahlavova Strycova (Czechy)

Ioana Raluca Olaru (Rumunia) - Magdalena Rybarikova (Słowacja, 6)

Anna-Lena Groenefeld (Niemcy, 7) - Andrea Petkovic (Niemcy)

Yvonne Meusburger (Austria, WC) - Jarosława Szwedowa (Kazachstan)

ćwierćfinały gry podwójnej:

Sarah Borwell/Sharon Fichman (Wielka Brytania/Kanada) - Iveta Benesova/Barbora Zahlavova Strycova (Czechy, 1) walkower (Benesova: kontuzja lewego uda)

Andrea Hlavackova/Lucie Hradecka (Czechy, 3) - Sandra Kloesel/Lenka Tvaroskova (Niemcy/Słowacja) 5:7, 7:5, 10-7