Tenis. WTA Praga: udany rewanż Magdaleny Fręch na Kai Juvan. Polka w decydującej rundzie eliminacji

Magdalena Fręch pokonała w trzech setach Kaję Juvan w II rundzie eliminacji do turnieju WTA International w Pradze. Polka wzięła na Słowence rewanż za niedawną porażkę poniesioną w Palermo.

Magdalena Fręch PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Przed tygodniem w Palermo Magdalena Fręch (WTA 173) i Kaja Juvan (WTA 121) trafiły na siebie w I rundzie eliminacji. Lepsza była wtedy Słowenka, która wygrała 2:6, 6:2, 6:4. W Pradze Polka otrzymała szansę rewanżu. Zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4 i już tylko jeden krok dzieli ją od awansu do głównej drabinki.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Juvan uzyskała na 5:3. W drugiej partii obroniła piłkę setową i z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale na więcej Fręch jej nie pozwoliła. W decydującej odsłonie Słowenka z 1:3 wyszła na 4:3, jednak trzy kolejne gemy padły łupem Polki.

W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Fręch obroniła siedem z 11 break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła o cztery punkty więcej (91-87).

Dla Fręch są to szóste eliminacje do głównego cyklu w tym roku. Jedynie w Lyonie zdołała je przejść. Nie dała rady w Australian Open, Dubaju, Dosze i Palermo.

W Pradze w decydującej rundzie Fręch zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko (WTA 139). Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Rozegrane zostanie w poniedziałek o godz. 11:00.