Tenis. WTA Praga: porażka Magdaleny Fręch w decydującej rundzie eliminacji. Łesia Curenko lepsza od Polki

Magdalena Fręch poniosła porażkę w decydującej rundzie eliminacji do turnieju WTA International w Pradze. Za mocna dla Polki okazała się Ukrainka Łesia Curenko.

Magdalena Fręch PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 174) zanotowała szósty występ w kwalifikacjach do głównego cyklu w tym roku. Przeszła je jedynie w Lyonie. Nie przebrnęła ich w Australian Open, Dubaju, Dosze i Palermo. W tej ostatniej imprezie przegrała z Kają Juvan. W Pradze Polka wzięła na Słowence rewanż w II rundzie eliminacji.

O wejście do głównej drabinki Fręch zmierzyła się z Łesią Curenko (WTA 139), byłą 23. rakietą globu i ćwierćfinalistką US Open 2018. Polka przegrała 6:7(7), 6:7(2). W pierwszym secie łodzianka zmarnowała pięć piłek setowych. W drugiej partii serwowała przy 5:4 i 6:5, ale nie udało się jej doprowadzić do trzeciej odsłony.

W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po osiem przełamań. W sumie miały 41 break pointów (20 Curenko, 21 Fręch). Ukrainka na swoim koncie ma cztery tytuły głównego cyklu (Stambuł 2015, Kanton 2016, Acapulco 2017 i 2018). Polka spotkała się z nią po raz pierwszy.

Fręch ma jeszcze szansę na główną drabinkę. Może do niej wejść jako "szczęśliwa przegrana". W imprezie wystąpią dwie tenisistki, które doznały porażek w decydującej rundzie eliminacji.