Tenis. WTA Palermo: Fiona Ferro lepsza od Anett Kontaveit w finale. Drugi tytuł Francuzki

Fiona Ferro została mistrzynią turnieju WTA International w Palermo. W finale Francuzka pokonała Estonkę Anett Kontaveit i zdobyła drugi tytuł w głównym cyklu.
Fiona Ferro PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Fiona Ferro

W tym tygodniu w Palermo został wznowiony sezon zawodowego tenisa. Odbył się tam pierwszy turniej od marca, gdy rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Tytuł wywalczyła Fiona Ferro (WTA 53), która w finale zwyciężyła 6:2, 7:5 Anett Kontaveit (WTA 22).

W pierwszym secie Ferro uzyskała dwa przełamania, na 1:0 i 5:2. W ósmym gemie wykorzystała szóstą piłkę setową. W drugiej partii Francuzka wróciła ze stanu 3:5. Tytuł przypieczętowała za drugim meczbolem. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Ferro wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

- Myślę, że to był mój najlepszy mecz w tym tygodniu. Byłam zrelaksowana. Nie wiem dlaczego, bo to przecież był finał! Nie czułam presji. To było trudne spotkanie, bo Kontaveit jest bardzo konsekwentną zawodniczką i nie oddaje zbyt wielu punktów za darmo. Utrzymywałam dobrą intensywność przez całe spotkanie, niewiele psułam i miałam dużo kończących uderzeń. Jestem naprawdę szczęśliwa, że zdobyłam to trofeum - cytuje Francuzkę portal wtatennis.com.

Ferro po raz drugi wystąpiła w finale turnieju WTA. W ubiegłym sezonie triumfowała w Lozannie. Kontaveit pozostaje z jednym tytułem na koncie, zdobytym w 2017 roku w Den Bosch. Bilans finałów Estonki to 1-5.

Mistrzyniami gry podwójnej zostały Arantxa Rus i Tamara Zidansek, które pokonały 7:5, 7:5 Włoszki Elisabettę Cocciaretto i Martinę Trevisan. Dla Holenderki to drugi deblowy tytuł w głównym cyklu (po Bastad 2017), podobnie jak dla Słowenki (po Taszkencie 2018). Rus po raz drugi wystąpiła w finale w Palermo (2019 z Gruzinką Jekateriną Gorgodze).

finał gry podwójnej:

Arantxa Rus (Holandia) / Tamara Zidansek (Słowenia) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) / Martina Trevisan (Włochy) 7:5, 7:5