WTA Portoroż: Trzeci tytuł Safiny w sezonie

Dinara Safina (nr 1) wygrała turniej Banka Koper Slovenia Open, który zakończył się w niedzielę w słoweńskim Portorożu (z pulą nagród 220 tys. dolarów). W finale Rosjanka pokonała Włoszkę Sarę Errani (nr 5) 6:7 (5), 6:1, 7:5.

Rosjanka wykorzystała 11 z 19 break pointów, sama zaś straciła swój serwis siedem razy. W decydującym secie Sara Errani prowadziła 5:4 i serwowała. Nie wykorzystała jednak szansy na trzeci tytuł w karierze i przegrała trzy gemy z rzędu. Mecz trwał 2 godziny i 54 minuty. W kwietniu w Stuttgarcie Safina gładko pokonała Errani 6:0, 6:1.

Dla Errani był to drugi finał z rzędu. Przed tygodniem w Palermo w walce o tytuł przegrała z rodaczką Flavią Pennettą. W drodze do finału spędziła na korcie około 4 godziny, eliminując Arantxę Rus (WTA 103), Klarę Zakopalovą (WTA 118), Petrę Martic (WTA 146) i Stefanie Voegele (WTA 87). Safina również nie miała większych problemów z pokonaniem Tadeji Majeric (WTA 275), Kseni Perwak (WTA 157) i Marii Eleny Camerin (WTA 100), dopiero Alberta Brianti (WTA 106) potrafiła nawiązać z nią w miarę wyrównaną walkę. Dla Safiny był to siódmy finał w sezonie. Rosjanka zdobyła trzeci tytuł po Rzymie i Madrycie.

Errani broniła wywalczonego przed rokiem tytułu, gdy w finale pokonała Anabel Medinę Garrigues.

Banka Koper Slovenia Open, Portoroż (Słowenia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 220 tys. dol.