Tenis. WTA Lexington: świetny tydzień Jennifer Brady. Pierwszy triumf Amerykanki po pokonaniu Jil Teichmann

Jennifer Brady została triumfatorką imprezy WTA International w Lexington. W finale Amerykanka pokonała Szwajcarkę Jil Teichmann i wywalczyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

Jennifer Brady PAP/EPA / ALBERT PEREZ / Na zdjęciu: Jennifer Brady
W Lexington nie było mocnych na Jennifer Brady (WTA 49). Amerykanka w imponującym stylu wygrała pierwszy zawodowy turniej w USA w dobie pandemii koronawirusa. W pięciu meczach nie straciła seta. Po drodze odprawiła m.in. Magdę Linette. W finale pokonała 6:3, 6:4 Jil Teichmann (WTA 63).

W obu setach Brady uzyskała po jednym przełamaniu, odpowiednio na 5:3 i 1:0. W ciągu godziny i 42 minut Amerykanka zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Teichmann.

Szwajcarka wystąpiła w trzecim finale. W ubiegłym sezonie triumfowała w Pradze i Palermo. Na Sycylii pokonała wówczas w decydującym spotkaniu Kiki Bertens, notując pierwszą wygraną z zawodniczką z czołowej "10" rankingu. W Lexington w drodze do finału Teichmann nie straciła seta.

Brady po raz pierwszy doszła do meczu o tytuł i wygrała turniej. Amerykanka w tym roku odniosła pierwsze zwycięstwa nad tenisistkami z Top 10 rankingu. Pokonała Ashleigh Barty (Brisbane) i Elinę Switoliną (Dubaj), odpowiednio liderkę i szóstą rakietę globu.

Teichmann wystąpiła również w finale debla w parze z Marie Bouzkovą. Szwajcarka i Czeszka przegrały 1:6, 5:7 z Hayley Carter i Luisa Stefani. Amerykanka i Brazylijka zdobyły drugi wspólny tytuł (Taszkent 2019).

Top Seed Open, Lexington (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 225,5 tys. dolarów
niedziela, 16 sierpnia

finał gry pojedynczej:

Jennifer Brady (USA) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:3, 6:4

finał gry podwójnej:

Hayley Carter (USA, 4) / Luisa Stefani (Brazylia, 4) - Marie Bouzkova (Czechy) / Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:1, 7:5

Kamil Majchrzak zagra w US Open. "Będę się starał maksymalnie wykorzystać szansę na poprawienie rankingu"

Czy Jennifer Brady awansuje do Top 10 rankingu?