Tenis. ATP Nowy Jork: Kamil Majchrzak nie przeszedł eliminacji. Zmarnował wielką szansę w trzecim secie

Kamil Majchrzak nie wywalczył miejsca w głównej drabince zawodów Western & Southern Open na kortach twardych w Nowym Jorku. W piątkowym finale eliminacji polski tenisista przegrał w trzech setach z Brytyjczykiem Cameronem Norrie'em.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W I rundzie kwalifikacji Kamil Majchrzak (ATP 108) i Cameron Norrie (ATP 77) nie stracili seta. Polak wygrał z Portugalczykiem Joao Sousą, a Brytyjczyk okazał się lepszy od Kazacha Michaiła Kukuszkina. W piątek doszło do ich pierwszego spotkania na zawodowych kortach. Piotrkowianin walczył ambitnie, ale w trzeciej odsłonie wypuścił z rąk przewagę przełamania.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Panowie pilnowali serwisu i unikali większej liczby błędów. Gdy przy stanie po 4 Polak znalazł się w opałach, to wygrał pięć kolejnych punktów i wyszedł z opresji. W 12. gemie problemy przy własnym serwisie miał Brytyjczyk. Pierwszego setbola jeszcze odparł, ale przy drugim "Szumi" posłał wygrywające uderzenie, czym zwieńczył premierową odsłonę.

W drugiej partii Majchrzak zagrał słabo przy własnym podaniu i na returnie. Rywal przycisnął już na początku seta i szybko wywalczył przełamanie. Norrie kontrolował sytuację i dołożył jeszcze breaka na 5:2. Po zmianie stron wykorzystał trzecią piłkę setową i na tablicy wyników był remis.

Po kilku minutach tenisiści rozpoczęli decydującą odsłonę. Majchrzak obronił dwa break pointy i utrzymał serwis. W czwartym gemie zaskoczył przeciwnika i uzyskał breaka. Nasz tenisista wyszedł na 4:1, ale potem powtórzyła się sytuacja z drugiego seta. Polak przestał wygrywać wymiany, a Norrie unikał błędów. W efekcie Brytyjczyk wygrał pięć kolejnych gemów i po dwóch godzinach zwyciężył ostatecznie 5:7, 6:2, 6:4.

Majchrzak nie wykorzystał szansy, aby zakwalifikować się do głównej drabinki zawodów rangi ATP Masters 1000. W piątek miał 11 asów i cztery podwójne błędy oraz zamienił na przełamania dwa z czterech break pointów. Norrie zanotował osiem asów i sześć podwójnych błędów. Wykorzystał cztery z 11 break pointów i zdobył 95 ze 178 rozegranych punktów. Brytyjczyk już w sobotę zagra w I rundzie turnieju głównego z Amerykaninem Reillym Opelką.

W Nowym Jorku odbędą się w 2020 roku dwa ważne turnieje - Western & Southern Open (22-28 sierpnia) i wielkoszlemowy US Open (31 sierpnia - 13 września). Te pierwsze zawody zostały przeniesione na korty Billie Jean King National Tennis Center z Cincinnati. Obie imprezy zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)