Tenis. WTA Nowy Jork: Iga Świątek i Viktoria Kuzmova wygrały drugi mecz. Polka i Słowaczka w ćwierćfinale

Iga Świątek i Słowaczka Viktoria Kuzmova wygrały już drugi mecz deblowy w turnieju WTA Premier 5 w Nowym Jorku. Awans do ćwierćfinału dało im zwycięstwo nad Amerykankami Asią Muhammad i Taylor Townsend.

Iga Świątek PAP/EPA / LYNN BO BO / Na zdjęciu: Iga Świątek
W niedzielę w Nowym Jorku Iga Świątek odpadła w I rundzie singla po porażce z Christiną McHale. Warszawianka dużo lepiej radzi sobie w deblu. W poniedziałek wspólnie z Viktorią Kuzmovą awansowały do ćwierćfinału. Polka i Słowaczka pokonały 7:6(3), 6:3 Amerykanki Asię Muhammad i Taylor Townsend.

W pierwszym secie nie było przełamań. W tie breaku Świątek i Kuzmova odskoczyły na 4-1. Przy 6-3 wykorzystały pierwszą piłkę setową. W drugiej partii pierwsze trzy gemy padły łupem tenisistek returnujących. Jeszcze jedno przełamanie Polka i Słowaczka zdobyły przy 5:3. Spotkanie zakończyły za pierwszym meczbolem.

W ciągu 84 minut Kuzmova i Świątek zaserwowały cztery asy i zdobyły 33 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Polka i Słowaczka wykorzystały trzy z 10 break pointów.

Świątek notuje pierwszy deblowy występ od US Open 2019. W ćwierćfinale Polka i Kuzmova mogą zmierzyć się z rozstawionymi z numerem piątym Shuko Aoyamą i Eną Shibaharą. W II rundzie Japonki spotkają się z Jessiką Pegulą i Shelby Rogers.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,250 mln dolarów
poniedziałek, 24 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Viktoria Kuzmova (Słowacja) / Iga Świątek (Polska) - Asia Muhammad (USA) / Taylor Townsend (USA) 7:6(3), 6:3

Czy Iga Świątek i Viktoria Kuzmova awansują do półfinału?