Tenis. US Open: Petra Kvitova bez strat w IV rundzie. Shelby Rogers lepsza od Madison Brengle

Petra Kvitova awansowała do IV rundy wielkoszlemowego US Open 2020 po pokonaniu Jessiki Peguli. Kolejną rywalką Czeszki będzie Shelby Rogers, która wygrała z Madison Brengle.

Petra Kvitova PAP/EPA / OMER MESSINGER / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Spośród czterech wielkoszlemowych turniejów, US Open jest jedynym, w którym Petra Kvitova (WTA 12) nie doszła do półfinału. W Nowym Jorku dwa razy zameldowała się w ćwierćfinale (2015, 2017). W tym roku Czeszka notuje 13. występ na Flushing Meadows. W III rundzie dwukrotna mistrzyni Wimbledonu pokonała 6:4, 6:3 Jessicę Pegulę (WTA 63) i pozostaje bez straconego seta.

W pierwszym secie nastąpiły trzy przełamania w trzech ostatnich gemach, z czego dwa dla Kvitovej. W drugiej partii Czeszka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 84 minut posłała 26 kończących uderzeń przy 28 niewymuszonych błędach. Peguli zanotowano dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek. Obie tenisistki miały po siedem break pointów. Kvitova pięć obroniła i cztery wykorzystała.

Pegula po raz pierwszy doszła do III rundy wielkoszlemowej imprezy. W poniedziałek i środę wyeliminowała Czeszkę Marie Bouzkovą i Belgijkę Kirsten Flipkens po trzysetowych bataliach. W Australian Open, Rolandzie Garrosie i Wimbledonie Amerykanka jeszcze nie wygrała meczu.

W IV rundzie rywalką Kvitovej będzie Shelby Rogers (WTA 93), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:2, 6:4 z Madison Brengle (WTA 84). W trwającym 69 minut meczu niżej notowana Amerykanka zniwelowała cztery z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Naliczono jej 26 kończących kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Brengle miała siedem piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek. Rogers, podobnie jak Kvitova, nie straciła jeszcze seta. W II rundzie wyeliminowała rozstawioną z nr 11. Kazaszkę Jelenę Rybakinę.

Brengle po raz drugi dotarła do III rundy US Open (2015). Jej najlepszym wielkoszlemowym wynikiem jest 1/8 finału Australian Open 2015. Rogers w 2016 roku doszła do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. W Nowym Jorku we wcześniejszych sześciu startach najdalej awansowała do III rundy.

Miesiąc temu Rogers wygrała z Sereną Williams w Lexington. Było to jej trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Wcześniej wyeliminowała Eugenie Bouchard (Montreal 2014) i Simonę Halep (Australian Open 2017). W niedzielę Amerykanka powalczy o drugi wielkoszlemowy ćwierćfinał. Z Kvitovą zmierzy się po raz drugi. Rogers pokonała Czeszkę 6:0, 6:7(3), 6:0 w III rundzie Rolanda Garrosa 2016.