Tenis. WTA Rzym: Magda Linette i Bernarda Pera w II rundzie debla. Pokonały mistrzynie turnieju w Stambule

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do II rundy debla turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. W środę Polka i Amerykanka pokonały Alexę Guarachi i Desirae Krawczyk, które w ubiegłym tygodniu zdobyły tytuł w Stambule.

Magda Linette PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magda Linette
W środę Magda Linette rozegrała dwa spotkania na Foro Italico w Rzymie. W singlu odpadła w II rundzie po porażce z Belgijką Elise Mertens. Poznanianka przystąpiła również do rywalizacji w deblu. Jej partnerką jest Bernarda Pera. Na początek Polka i Amerykanka pokonały 6:2, 6:4 Alexę Guarachi i Desirae Krawczyk.

W pierwszym secie Linette i Pera uzyskały dwa przełamania, na 2:1 i 4:1. W drugiej partii wykorzystały break pointa na 1:0 i nie oddały przewagi. W 10. gemie wykorzystały już pierwszą piłkę meczową.

W trwającym 67 minut meczu Linette i Pera obroniły siedem break pointów, a same wykorzystały trzy z czterech szans na przełamanie. Polka i Amerykanka zdobyły o osiem punktów więcej od Guarachi i Krawczyk. Chilijka i reprezentantka USA w ubiegłym tygodniu zdobyły tytuł w Stambule.

Linette notuje szósty deblowy występ w tym roku i wygrała drugi mecz. Dla Pery jest to piąty start w grze podwójnej w sezonie i również odniosła drugie zwycięstwo. Kolejnymi rywalkami Polki i Amerykanki będą rozstawione z numerem czwartym Nicole Melichar i Demi Schuurs.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 1,692 mln euro
środa, 16 września

I runda gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) - Alexa Guarachi (Chile) / Desirae Krawczyk (USA) 6:2, 6:4

Czy Magda Linette i Bernarda Pera awansują do ćwierćfinału?