Tenis. WTA Rzym: Simona Halep wygrała z reprezentantką gospodarzy. Danka Kovinić lepsza od Belindy Bencić

Rumunka Simona Halep pokonała Włoszkę Jasmine Paolini w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Odpadła Szwajcarka Belinda Bencić, która przegrała z Czarnogórką Danką Kovinić.

Simona Halep PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Simona Halep
W środę Simona Halep (WTA 2) rozegrała pierwszy mecz od miesiąca, gdy w Pradze zdobyła tytuł po zwycięstwie nad Elise Mertens. Rumunka opuściła wszystkie turnieje w USA, w tym US Open. Turniej w Rzymie rozpoczęła od II rundy, bo miała wolny los. Na otwarcie tenisistka z Konstancy pokonała 6:3, 6:4 Jasmine Paolini (WTA 99).

W pierwszym secie Halep wróciła ze stanu 0:2. W drugiej partii miały miejsce liczne przełamania. W końcówce Rumunka opanowała sytuację i od 3:4 zdobyła trzy kolejne gemy. W trwającym 82 minuty meczu wiceliderka rankingu pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 10 break pointów. Paolini popełniła siedem podwójnych błędów.

Włoszka w I rundzie wyeliminowała Anastasiję Sevastovą. Halep w Rzymie grała w finale w 2017 i 2018 roku, za każdym razem ulegając Elinie Switolinie. Kolejną rywalką Rumunki będzie Ukrainka Dajana Jastremska lub Amerykanka Amanda Anisimova.

Belinda Bencić (WTA 10) zanotowała pierwszy występ w dobie pandemii koronawirusa. W sierpniu nie pojawiła się ani w europejskich turniejach na mączce, ani na kortach twardych w USA. W Rzymie odpadła już po pierwszym meczu, przegrywając 3:6, 1:6 z Danką Kovinić (WTA 86). W ciągu 71 minut Szwajcarka zmarnowała trzy break pointy i została przełamana cztery razy. Czarnogórka zgarnęła 30 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kovinić po raz drugi pokonała Bencić. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 2015 roku w Charlestonie. W środę Czarnogórka odniosła drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Cztery lata temu w Madrycie wyeliminowała Robertę Vinci. O ćwierćfinał zmierzy się z Elise Mertens, pogromczynią Magdy Linette.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)