Tenis. Roland Garros: niedziela bez Linette, Świątek, Hurkacza i Majchrzaka. Kiedy zagrają Polacy?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Już w niedzielę początek wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. W turnieju głównym zagrają Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Kiedy Polacy po raz pierwszy wyjdą na kort?

Organizatorzy ogłosili już plan gier na niedzielę i wiadomo, że w pierwszym dniu nie wystąpi żaden z reprezentantów Polski. Na kortach Rolanda Garrosa odbędzie się 20 meczów singla kobiet i 19 singla mężczyzn. O wszystkim i tak zdecyduje pogoda, bowiem ta na pierwszy tydzień zmagań nie jest zbyt korzystna.

Po zakończeniu eliminacji organizatorzy ogłosili ramowy plan rywalizacji w turnieju głównym pań i panów. W niedzielę i poniedziałek mają się odbyć mecze z górnej połówki drabinki kobiet, natomiast w poniedziałek i wtorek zagrają panie z dolnej części.

Jeśli chodzi o mężczyzn, to w niedzielę i poniedziałek odbędą się pojedynki z dolnej połówki. Na poniedziałek i wtorek planowane są natomiast pierwsze mecze z górnej części turniejowej drabinki.

Uwzględniając te informacje oraz plan gier na niedzielę, wiemy już, że w poniedziałek powinna zagrać Iga Świątek (oczywiście jeśli pozwoli na to pogoda). Przeciwniczką 19-latki z Raszyna w I rundzie będzie zeszłoroczna finalistka Rolanda Garrosa, Czeszka Marketa Vondrousova. Druga z naszych pań, Magda Linette, znalazła się w dolnej połówce, zatem zagra z Kanadyjką Leylah Annie Fernandez w poniedziałek lub wtorek.

W podobnej sytuacji co poznanianka są nasi panowie - Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Obaj są w górnej części drabinki, więc pierwszy mecz zagrają w poniedziałek lub wtorek. Rywalem wrocławianina będzie Amerykanin Tennys Sandgren, którego Polak pokonał już w Paryżu dwa lata temu. Z kolei piotrkowianin spotka się z Rosjaninem Karenem Chaczanowem.

Plan gier na niedzielę jest dostępny tutaj. Nie podano jeszcze szczegółów odnośnie poniedziałku i wtorku.

Zobacz także: Roland Garros: Iga Świątek zagra z ubiegłoroczną finalistką Roland Garros: Hubert Hurkacz znów spotka się z Tennysem Sandgrenem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: czas się dla niej zatrzymał. Piękna tenisistka

Źródło artykułu: