Tenis. Roland Garros: Cori Gauff wyeliminowana przez Martinę Trevisan. Wygrana Caroline Garcii

Amerykanka Cori Gauff przegrała z Włoszką Martiną Trevisan w II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. Francuzka Caroline Garcia pokonała Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz.

Cori Gauff PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Cori Gauff
Cori Gauff (WTA 51) w wieku 16 lat może się pochwalić IV rundą Wimbledonu 2019 i Australian Open 2020. Amerykanka zanotowała piąty wielkoszlemowy występ, pierwszy w Rolandzie Garrosie. Na początek wyeliminowała Brytyjkę Johannę Kontę. W środę Gauff przegrała 6:4, 2:6, 5:7 z Martiną Trevisan (WTA 159).

W pierwszym secie Gauff odskoczyła na 4:0, ale miała problem z jego zakończeniem. Od 5:2 straciła dwa gemy, by przy 5:4 już spokojnie utrzymać podanie. Drugą partię Amerykanka rozpoczęła od odebrania rywalce serwisu, ale później do głosu doszła Trevisan, która uzyskała cztery przełamania. W decydującej odsłonie Gauff z 3:5 wyrównała na 5:5, jednak w końcówce Włoszka ostudziła jej zapał.

W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu Gauff popełniła 19 podwójnych błędów. Wykorzystała siedem z 12 break pointów, ale dziewięć razy została przełamana. Amerykance naliczono 23 piłki wygrane bezpośrednio i 46 pomyłek. Trevisan miała 24 kończące uderzenia i 32 niewymuszone błędy. Dla Włoszki jest to drugi wielkoszlemowy występ. Z tegorocznego Australian Open odpadła w I rundzie.

Kolejną rywalką Trevisan będzie Maria Sakkari (WTA 24), która pokonała 7:6(0), 6:2 Kamillę Rachimową (WTA 182). W pierwszym secie 19-letnia Rosjanka z 3:5 wyszła na 6:5, ale w tie breaku nie zdobyła nawet punktu. W drugiej partii uzyskała jedno przełamanie, lecz trzy razy straciła serwis. Greczynka awans zapewniła sobie za szóstą piłką meczową. Dla Rachimowej był to wielkoszlemowy debiut.

W trwającym godzinę i 44 minuty meczu Sakkari obroniła pięć z siedmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Zdobyła 34 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Greczynka posłała 27 kończących uderzeń przy 31 niewymuszonych błędach. Rachimowej naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki. Sakari stanie przed szansą, aby po raz trzeci awansować do IV rundy wielkoszlemowej imprezy, po tegorocznych Australian Open i US Open.

Caroline Garcia (WTA 45) zwyciężyła 7:6(5), 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 96). W pierwszym secie Francuzka wróciła ze stanu 0:2. W tie breaku od 2-5 zdobyła pięć kolejnych punktów. W drugiej partii dominowała na korcie i pokusiła się o dwa przełamania. W ciągu godziny i 45 minut reprezentantka gospodarzy odparła osiem z 11 break pointów. Garcia notuje 10. start w Rolandzie Garrosie. W 2017 roku w Paryżu osiągnęła jedyny do tej pory wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu.

W III rundzie Garcia zagra z Elise Mertens (WTA 20), która pokonała 6:4, 7:5 Kaię Kanepi (WTA 106) w godzinę i 42 minuty. Belgijka zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 10 break pointów. Może się pochwalić półfinałem Australian Open 2018 oraz ćwierćfinałem US Open 2019 i 2020. W Paryżu do tej pory raz awansowała do IV rundy (2018). Kanepi od 2008 do 2017 roku osiągnęła sześć wielkoszlemowych ćwierćfinałów, z czego dwa w Rolandzie Garrosie (208, 2012).

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Caroline Garcia awansuje do IV rundy?