Tenis. Roland Garros: Mikołaj Lorens w II rundzie debla juniorów. Odpadli Weronika Baszak i Maks Kaśnikowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Mikołaj Lorens
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Mikołaj Lorens
zdjęcie autora artykułu

Z trójki reprezentantów Polski w juniorskiej edycji Rolanda Garrosa 2020 pozostał już tylko Mikołaj Lorens. We wtorek z paryską imprezą ostatecznie pożegnali się Weronika Baszak i Maks Kaśnikowski.

Polscy juniorzy szybko odpadli z turnieju singla i pozostała im tylko rywalizacja w deblu. We wtorek jako jedyny ze zwycięstwa na inaugurację cieszył się Mikołaj Lorens, który w parze z Łotyszem Karlisem Ozolinsem wygrał z Japończykiem Kokoro Isomurą i Duńczykiem Elmerem Mollerem 6:1, 7:6(5).

Porażki w I rundzie gry podwójnej doznali Maks Kaśnikowski i Mans Dahlberg. Polsko-szwedzka para zdobyła tylko trzy gemy (3:6, 0:6) w spotkaniu z oznaczonym trzecim numerem włosko-szwajcarskim duetem Flavio Coboll i Dominic Stephan Stricker.

Szybko zakończyła się również paryska przygoda Weroniki Baszak. Nasza finalistka Australian Open 2020 przystąpiła do walki w deblu wspólnie z Elsą Jacquemot. Najwyżej rozstawiona polsko-francuska para przegrała jednak z Hiszpanką Jessiką Bouzas Maineiro i Urugwajką Guillerminą Grant 3:6, 3:6.

Roland Garros 2020 to turniej niespodzianek. W rywalizacji singlistów już w II rundzie odpadli oznaczeni "jedynką" Francuz Harold Mayot i Victoria Jimenez Kasintseva z Andory, czyli mistrzowie z Melbourne. Gospodarze liczą jeszcze na dobry występ Arthura Cazaux, którego Mayot pokonał w finale Australian Open.

Na środę zaplanowano do rozegrania mecze III rundy singla i II rundy debla turnieju juniorów. Przeciwnikami Lorensa i Ozolinsa będą Amerykanin Bruno Kuzuhara i Niemiec Max Wiskandt.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny wtorek, 6 października

I runda gry podwójnej juniorek:

Jessica Bouzas (Hiszpania) / Guillermina Grant (Urugwaj) - Weronika Baszak (Polska, 1) / Elsa Jacquemot (Francja, 1) 6:3, 6:3

I runda gry podwójnej juniorów:

Mikołaj Lorens (Polska, 7) / Karlis Ozolins (Łotwa, 7) - Kokoro Isomura (Japonia) / Elmer Moller (Dania) 6:1, 7:6(5)

Flavio Cobolli (Włochy, 3) / Dominic Stephan Stricker (Szwajcaria, 3) - Mans Dahlberg (Szwecja) / Maks Kaśnikowski (Polska) 6:3, 6:0

Czytaj także: Roland Garros: Iga Świątek wróci do Top 50 rankingu WTA Wojciech Fibak: Iga Świątek to niezwykły brylant

ZOBACZ WIDEO: Iga Świątek większym talentem niż Agnieszka Radwańska? "Taka dziewczyna trafia się raz na milion"

Źródło artykułu: