Tenis. Roland Garros. Zobacz świetną akcję Igi Świątek. Tak rozbiła rywalkę [WIDEO]

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do finału Rolanda Garrosa, pokonując Nadię Podoroską 6:2, 6:1. W trakcie spotkania Polka popisywała się efektownymi zagraniami, na które rywalka nie potrafiła odpowiedzieć.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Iga Świątek
To był kolejny popis w wykonaniu Igi Świątek. 19-latka nie zwalnia tempa ani na moment i w wielkim stylu zameldowała się w swoim pierwszym w karierze finale turnieju wielkoszlemowego.

W czwartek Polka pokonała w półfinale Nadię Podoroską 6:2, 6:1, a całe spotkanie trwało zaledwie 70 minut. W trakcie meczu Świątek popisywała się efektownymi zagraniami.

Na początku drugiego seta Polka toczyła z rywalką długą wymianę. Została wyrzucona daleko na prawo, po czym Podoroska zagrała blisko siatki. Świątek zdołała dobiec do piłki i odbić ją tak, że Argentynka mogła jedynie odprowadzić ją wzrokiem.

Przy stanie 5:1 w drugim secie, Polka prowadziła już 40:15 i miała dwie piłki meczowe. Świątek wykonała silny serwis, który sprawił rywalce duże problemy. Ta odbiła co prawda piłkę, ale nie przeleciała ona na drugą stronę kortu.

Finał Rolanda Garrosa z udziałem Polki odbędzie się w sobotę, 10 października o godz. 15:00. Iga Świątek zmierzy się w nim z Sofią Kenin bądź Petrą Kvitovą.

Roland Garros. Iga Świątek w finale. "Chciałam zagrać tak, jakby to była pierwsza runda"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek zostanie najlepszą polską tenisistką w historii?