Tenis. ATP Kolonia: Alexander Zverev zdobył tytuł w ojczyźnie. Felix Auger-Aliassime przegrał szósty finał

Alexander Zverev wygrał rozgrywany na kortach twardych w hali turniej ATP 250 w Kolonii. W meczu o tytuł Niemiec w dwóch setach pokonał Felixa Augera-Aliassime'a, dla którego to szósty przegrany finał w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Alexander Zverev, mistrz turnieju bett1HULKS Indoors PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Alexander Zverev, mistrz turnieju bett1HULKS Indoors
W przyszłości takich finałów może być więcej. W meczu o tytuł turnieju ATP w Kolonii zmierzyli się dwaj czołowi tenisiści młodego pokolenia. Mający już ugruntowaną pozycję w ścisłej czołówce 23-letni Alexander Zverev zagrał z niezwykle obiecującym 20-latkiem, Felixem Augerem-Aliassime'em. Był to trzeci oficjalny pojedynek pomiędzy tymi graczami, a pierwszy o taką stawkę. Lepszy, podobnie jak w dwóch poprzednich konfrontacjach (w zeszłym roku w Monte Carlo i w Pekinie), okazał się Niemiec.

Zverev kontrolował przebieg niedzielnego meczu. Już w drugim gemie wywalczył przełamanie, po kilkunastu minutach uzyskał kolejne i wyszedł na prowadzenie 5:2. Wówczas wprawdzie stracił podanie, ale w następnym gemie znów zanotował breaka i wygrał pierwszego seta 6:3. Druga partia także zakończyła się wygraną Niemca 6:3, tyle że tym razem o wszystkim zadecydowała jedna utrata serwisu przez Augera-Aliassime'a.

Dla Zvereva to 12. w karierze tytuł w głównym cyklu, a pierwszy od maja zeszłego roku, gdy zwyciężył w Genewie. W ojczyźnie po trofeum sięgnął po raz trzeci - poprzednio w latach 2017-18 w Monachium.

- To był dobry mecz. Pokazałem swój najlepszy tenis, tak jak powinienem był to zrobić w finale. Cały tydzień był dla mnie bardzo pozytywny. Powrót do Niemiec po ponad roku okazał się dla mnie bardzo miły - mówił, cytowany przez atptour.com, tenisista z Hamburga, który za triumf w The bett1HULKS Indoors otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i 24,8 tys. euro.

Z kolei Auger-Aliassime zagrał w szóstym finale rangi ATP Tour i poniósł szóstą porażkę. Za występ w Kolonii zainkasuje 150 "oczek" i 19,7 tys. euro. - Od początku do końca meczu grałem źle - ocenił samokrytycznie Kanadyjczyk.

W przyszłym tygodniu obaj staną na starcie drugiego turnieju w Kolonii. Znów będą mogli zmierzyć się w finale.

The bett1HULKS Indoors, Kolonia (Niemcy)