Tenis. ATP Nur-Sułtan: Benoit Paire roztrwonił prowadzenie. Awans Adriana Mannarino

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Benoit Paire
Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Benoit Paire

Benoit Paire nie wykorzystał prowadzenia 7:6, 4:1 i przegrał z Michaiłem Kukuszkinem w II rundzie turnieju ATP Tour 250 w Nur-Sułtanie. Do ćwierćfinału awansował Adrian Mannarino.

W czwartek w Nur-Sułtanie zmienne szczęście mieli Francuzi. Z rywalizacją pożegnał się rozstawiony z numerem pierwszym Benoit Paire (ATP 28). W ćwierćfinale łatwo zameldował się Adrian Mannarino (ATP 39).

Paire prowadził 7:6, 4:1 z Michaiłem Kukuszkinem (ATP 91), ale przegrał 7:6(4), 6:7(2), 1:6. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Francuz zaserwował 13 asów, ale też popełnił 10 podwójnych błędów. Kazach obronił sześć z ośmiu break pointów, a sam wykorzystał cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Mannarino w 61 minut rozbił 6:1, 6:1 Yuichiego Sugitę (ATP 101). Francuz zaserwował sześć asów i zdobył 28 z 35 punktów przy swoim podaniu. Nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam zamienił na przełamanie pięć z 13 szans. Mannarino podwyższył na 3-1 bilans meczów z Japończykiem.

Emil Ruusuvuori (ATP 98) wrócił z 1:3 w trzecim secie i zwyciężył 6:2, 3:6, 6:4 Jordana Thompsona (ATP 60). W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Fin posłał sześć asów i zgarnął 38 z 49 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystał cztery z pięciu break pointów. Kolejnym jego rywalem będzie Kukuszkin.

Mackenzie McDonald (ATP 209) wygrał 3:6, 6:3, 6:3 z Andreasem Seppim (ATP 103). W ciągu dwóch godzin i minuty Amerykanin zaserwował siedem asów i wykorzystał sześć z 12 break pointów. W ćwierćfinale czeka go starcie z Mannarino.

Astana Open, Nur-Sułtan (Kazachstan) ATP 250, kort twardy, pula nagród 273,3 tys. euro czwartek, 29 października

II runda gry pojedynczej:

Adrian Mannarino (Francja, 3) - Yuichi Sugita (Japonia, Q) 6:1, 6:1 Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Benoit Paire (Francja, 1) 6:7(4), 7:6(2), 6:1 Emil Ruusuvuori (Finlandia, Q) - Jordan Thompson (Australia, 8) 6:2, 3:6, 6:4 MacKenzie McDonald (USA) - Andreas Seppi (Włochy, WC) 3:6, 6:3, 6:3

Zobacz także: ATP Wiedeń: Danił Miedwiediew skruszył opór Vaska Pospisila. Daniel Evans w ćwierćfinale Challenger Hamburg: Jan Zieliński musiał się wycofać. Polak z pozytywnym testem na koronawirusa

Czy Adrian Mannarino awansuje do półfinału?