WTA Los Angeles: Ula Radwańska eliminuje Cibulkovą!

Urszula Radwańska pokonała Dominikę Cibulkovą (nr 7) 6:4, 6:7(6), 6:4 i awansowała do trzeciej rundy turnieju LA Women's Tennis Championships rozgrywanego na kortach twardych w Los Angeles (z pulą nagród 700 tys. dolarów).

W pierwszym secie zawodniczki zaliczyły po jednym breaku i Cibulkova prowadziła 3:2. W szóstym gemie Radwańska od stanu 30-0 przegrała trzy piłki z rzędu, pierwszego break pointa obroniła, ale przy drugim skuteczniejsza okazała się Słowaczka.

Półfinalistkę tegorocznego French Open dzieliła jedna piłka od prowadzenia 5:2, ale Radwańska zdobyła dwa punkty z rzędu doprowadzając do równowagi. Cibulkova miała jeszcze kilka okazji na skończenie gema, ale ich nie wykorzystała. Za to krakowianka zamieniła na przełamanie pierwszego break pointa. Taki obrót wydarzeń dodał Polce animuszu. Wygrała ona cztery gemy z rzędu i całego seta po 49 minutach.

W piątym gemie drugiego seta Radwańska przełamała Cibulkovą i po utrzymaniu własnego podania prowadziła 4:2. W pierwszym secie takiego prowadzenia nie była w stanie dociągnąć do końca 20-latka z Bukaresztu, tym razem stało się to samo z tenisistką z Krakowa.

Podanie ciągle nie było mocną stronę żadnej z zawodniczek. Tenisistki odbierające serwis wygrały po trzy gemy i o losach seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim Cibulkova objęła prowadzenie 4:2, po tym jak Radwańska popełniła podwójny błąd serwisowy. Polka wyrównała na 4-4, a w końcówce tie-breaka miała meczbola przy serwisie rywalki. Górą była jednak Słowaczka i po blisko dwugodzinnej walce zawodniczki musiały przystąpić do trzeciego seta.

W decydującej partii Radwańska objęła prowadzenie 2:0. Festiwal przełamań trwał jednak w najlepsze. Na pięć rozegranych gemów cztery stanowiły breaki. Jako pierwsza tę niemoc przerwała Cibulkova wyrównując stan seta na 3:3. Zawodniczki jakby się umówiły i tym razem postanowiły powygrywać swoje podania. Po dziewięciu gemach 5:4 dla Uli. Aż w końcu w 10. gemie Polka przełamała Słowaczkę kończąc mecz przy trzecim meczbolu.

W całym spotkaniu, które trwało dwie godziny i 34 minuty, Radwańska wykorzystała dziewięć z 11 break pointów, zaserwowała pięć asów (przy ośmiu podwójnych błędach) oraz wygrała 54 proc. piłek przy swoim podaniu.

Women's Tennis Championships, Los Angeles (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 700 tys. dol.