Tenis. ATP Delray Beach: kwalifikant rywalem Huberta Hurkacza w 1/4 finału. Adrian Mannarino przegrał bój leworęcznych

Roberto Quiroz w dwóch setach pokonał Ivo Karlovicia i w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Delray Beach zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Odpadł rozstawiony z numerem trzecim Adrian Mannarino.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Roberto Quiroz, aktualnie 293. tenisista światowego rankingu, rewelacyjnie spisuje się na kortach w Delray Beach. Po tym, jak wygrał dwa mecze w kwalifikacjach, w niedzielę wywalczył drugie zwycięstwo w głównej drabince turnieju. W spotkaniu o ćwierćfinał Ekwadorczyk pokonał 6:2, 6:4 Ivo Karlovicia, mistrza Delray Beach Open sprzed sześciu lat.

- To dla mnie niesamowite uczucie. Jestem dumny z tego, jak zagrałem i jak poradziłem sobie z emocjami - mówił, cytowany przez oficjalną stronę internetową turnieju, 28-latek z Guayaquil, który został pierwszym ekwadorskim ćwierćfinalistą imprezy głównego cyklu od sierpnia 2008 roku, gdy do 1/4 finału zawodów w Cincinnati dotarł Nicolas Lapentti.

O półfinał Quiroz zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Hubertem Hurkaczem. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami. Spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek. Początek nie przed godz. 20:30 czasu polskiego.

W Delray Beach Open 2021 nie ma już oznaczonego numerem trzecim Adriana Mannarino. Francuz w pojedynku dwóch leworęcznych tenisistów w dwóch setach przegrał z Cameronem Norrie'em. - Wraz z upływem kolejnych dni czuję się tu coraz bardziej komfortowo. Jestem zadowolony z tego, jak gram - skomentował Brytyjczyk.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Norrie'ego będzie Frances Tiafoe. Amerykanin, turniejowa "ósemka", wygrał 6:4, 3:6, 6:1 z rodakiem, Bjornem Fratangelo. - Przez dwa pierwsze sety byłem dość niepewny i dawałem się spychać poza kort. W trzeciej partii uwolniłem się od tego i to dało efekt - powiedział Tiafoe.