Kolejne zakażenia koronawirusem w "bańce" Australian Open. Ponad 70 tenisistów zamkniętych w pokojach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniel Pockett / Na zdjęciu: jeden z kortów Australian Open
Getty Images / Daniel Pockett / Na zdjęciu: jeden z kortów Australian Open
zdjęcie autora artykułu

Na organizatorów Australian Open spadają kolejne problemy. Wśród podróżujących lotami czarterowymi do Melbourne wykryto nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To oznacza, że jeszcze większa liczba tenisistów została poddana "twardej" kwarantannie.

Tenisiści i członkowie ich sztabów szkoleniowych, którzy przybyli do Melbourne samolotami wyczarterowanymi przez organizatorów Australian Open, są poddawani testom na obecność koronawirusa.

Po wykrytych przypadkach zakażeń wśród pasażerów samolotów z Los Angeles i Abu Zabi w niedzielę australijska stacja telewizyjna Channel 9 poinformowała, że pozytywny wynik testu na COVID-19 miał jeden z jej dziennikarzy.

Kilka godzin później Alexandre Muller, francuski tenisista, za pomocą mediów społecznościowych, ujawnił, że organizatorzy Australian Open poinformowali, iż koronawirusa zdiagnozowano u jednej z osób podróżującej samolotem z Dohy. Tym czarterem lecieli gracze, którzy przeszli rozgrywane w zeszłym tygodniu właśnie w stolicy Kataru kwalifikacje do głównej drabinki wielkoszlemowego turnieju w Melbourne.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: imponujące umiejętności Piotra Liska. Jest rewelacyjny

25 graczy podróżujących samolotem z Dohy będzie teraz musiało spędzić 14 dni zamkniętych w pokojach hotelowych. Taką samą restrykcją zostali objęci również pasażerowie czarterów z Los Angeles i Abu Zabi. Według agencji Associated Press, łączna liczba tenisistów poddanych "twardej" kwarantannie wynosi teraz 72.   Tenisiści protestują, ale surowe przepisy nie zostaną złagodzone, bo - jak w rozmowie z AP podkreślił dyrektor Australian Open Craig Tiley - "gracze zostali ostrzeżeni, że w przypadku pozytywnych wyników testów nastąpi znaczne ryzyko wprowadzenia dodatkowych ograniczeń".

Wielkoszlemowy Australian Open rozpocznie się 8 lutego.

Australian Open: rywalki na kwarantannie. Ashleigh Barty chce wykorzystać przewagę

Źródło artykułu:
Czy uważasz, że obowiązek "twardej" kwarantanny jest zbyt restrykcyjny?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
kosiarz.trawnikow
18.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Djoković? Nadal? Zrobiono im testy?