Challenger Nur-Sułtan: Kacper Żuk znów zatrzymany w ćwierćfinale. Teraz czas na reprezentację

Kacper Żuk po raz trzeci w tym roku zakończył występ w turnieju ATP Challenger Tour na etapie ćwierćfinału. Polski tenisista rywalizował w tym tygodniu w Nur-Sułtanie (dawniej Astana). Teraz wróci do kraju i weźmie udział w meczu Pucharu Davisa.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Po dwóch pewnych wygranych Kacper Żuk (ATP 241) trafił na rozstawionego z "piątką" Henriego Laaksonena (ATP 134). Szwajcar okazał się już dla Polaka przeszkodą nie do przejścia. Potrzebował zaledwie 80 minut, aby wygrać 6:4, 6:3 i zameldować się w półfinale kazachskiej imprezy.

Pochodzący z Nowego Dworu Mazowieckiego tenisista słabo rozpoczął pojedynek. Już w gemie otwarcia dał się przełamać. Po zmianie stron miał co prawda cztery break pointy na powrót do gry, ale Laaksonen uratował serwis. Potem Helwet kontrolował sytuację na korcie i pewnie zamknął seta.

W drugiej partii znów chciał szybko uzyskać przełamanie, ale Żuk obronił podanie w pierwszym i trzecim gemie. Laaksonen cierpliwie czekał na kolejne okazje. Te nadarzyły się przy stanie po 3. Szwajcar uzyskał wówczas dwa breaki i dzięki temu pewnie zakończył pojedynek z Polakiem. W sobotę powalczy o finał z Amerykaninem Mackenziem McDonaldem.

Żuk po raz trzeci z rzędu odpadł w ćwierćfinale challengera. Wcześniej dotarł do tej fazy w Quimper i Cherbourgu. Nasz tenisista poprawi życiówkę w rankingu ATP, bo w poniedziałek przesunie się o około 10 miejsc. Teraz uda się do Kalisza, gdzie wystąpi w meczu Polska - Salwador w ramach Grupy Światowej II Pucharu Davisa (5-6 marca).

Forte 100 Challenger, Nur-Sułtan (Kazachstan)