Iga Świątek awansuje w rankingu WTA. Tak wysoko jeszcze nie była

Iga Świątek z dużym powodzeniem startuje w zawodach WTA 500 na kortach twardych w Adelajdzie. Świetny wynik Polki uzyskany na Antypodach pozwoli jej poprawić sytuację w światowej klasyfikacji.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Sarah Reed / Na zdjęciu: Iga Świątek
Po zakończeniu Australian Open 2021 Iga Świątek opuściła zajmowaną po triumfie w Roland Garros 2020 najwyższą w karierze 17. pozycję i spadła na 18. lokatę. Z Melbourne tenisistka z Raszyna przeniosła się do Adelajdy, gdzie odbywa się impreza rangi WTA 500.

Świątek spisuje się kapitalnie w zawodach Adelaide International. Wygrała już cztery pojedynki bez straty seta i pewnie zameldowała się w finale. W piątek pokonała Szwajcarkę Jil Teichmann 6:3, 6:2. W sobotę powalczy o tytuł z Amerykanką Cori Gauff lub ze Szwajcarką Belindą Bencić.

Awans do finału turnieju w Adelajdzie oznacza, że Świątek powiększy swój dorobek. Finalistka otrzyma bowiem 305 punktów do światowej klasyfikacji. Już teraz wiadomo, że nasza reprezentantka przesunie się na najwyższą w karierze pozycję. Wyprzedzi bowiem Belgijkę Elise Mertens i Brytyjkę Johannę Kontę.

Wiadomo już zatem, że Świątek będzie zajmować w poniedziałek co najmniej 16. miejsce. Jeśli zwycięży w finale turnieju Adelaide International, to w sumie wywalczy 470 punktów. Dzięki temu wyprzedzi jeszcze Hiszpankę Garbine Muguruzę i zadebiutuje w Top 15.

Słynna tenisistka zaszczepiona na COVID-19. "To jedyny sposób na pozbycie się pandemii"
Piękny prezent na 40. urodziny. Legenda australijskiego tenisa trafi do Galerii Sław

Czy Iga Świątek awansuje do Top 10 w 2021 roku?