Urszula Radwańska powalczy o tytuł. Trwa zwycięska passa w Moskwie

Urszula Radwańska wystąpi w niedzielnym finale halowych zawodów ITF o puli nagród 25 tys. dolarów. Krakowianka wygrała czwarty z rzędu mecz na kortach twardych w Moskwie.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Materiały prasowe / Top Level Tennis/Karolina Grabowska / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Po piątkowej wygranej nad Bułgarką Isabellą Szinikową nasza reprezentantka stała się faworytką całych zawodów. W sobotę Urszula Radwańska (WTA 259) spotkała się z Berfu Cengiz (WTA 365) i po dwusetowym boju okazała się lepsza od Turczynki.

Spokój i doświadczenie okazały się kluczem do zwycięstwa naszej tenisistki. W pierwszym secie krakowianka szybko straciła serwis, ale ze stanu 1:3 wyszła na 5:3. Pojawił się problem z zamknięciem partii, bo Cengiz odrobiła stratę breaka. Jednak po zmianie stron Radwańska przycisnęła i przy serwisie rywalki wykorzystała piłkę setową.

W drugiej odsłonie Polka także musiała gonić wynik. Po wyrównanym początku Turczynka przełamała w siódmym gemie. Radwańska jednak błyskawicznie odpowiedziała, po czym wysunęła się na 5:4. W 12. gemie Polka znów zaatakowała i zdobyła kluczowego breaka. Dzięki temu po 91 minutach zwyciężyła w całym pojedynku 6:4, 7:5.

Rozstawiona z "piątką" Urszula Radwańska zameldowała się w finale halowego turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Moskwie. W niedzielę powalczy o siódmy zawodowy tytuł w singlu i zarazem pierwszy od września 2019 roku, gdy triumfowała we francuskiej miejscowości Clermont-Ferrand. Na drodze Polki stanie Białorusinka Julia Haciuka (WTA 362).