ATP Rotterdam: Stefanos Tsitsipas kolejnym rywalem Huberta Hurkacza. Polak zagra w czwartek

Stefanos Tsitsipas będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Grek we wtorek w dwóch setach pokonał Jegora Gerasimowa.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas wrócił na kort po wielkoszlemowym Australian Open, w którym dotarł do półfinału. We wtorek Grek rozpoczął rywalizację w turnieju ATP 500 w Rotterdamie. W I rundzie, po niełatwym pojedynku, pokonał 7:6(4), 7:5 Jegora Gerasimowa.

Różnica 70 miejsc w rankingu ATP, jaka dzieli obu tenisistów, nie była widoczna na korcie. Tsitsipas, aktualnie szósty singlista świata, miał spore problemy z odważnie grającym i dobrze serwującym Białorusinem. W obu setach obejmował prowadzenie z przełamaniem, ale tracił przewagę. Szalę na swoją korzyść przechylał dopiero w końcówkach partii.

- Musiałem być regularny, a ważnych momentach zagrywałem mocniej, co okazało się kluczowe. On grał solidnie, rzadko się mylił, więc nie był to dla mnie łatwy mecz - mówił, cytowany przez atptour.com, Tsitsipas, który w ciągu 114 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie sześć asów, trzy przełamania i 31 zagrań kończących.

W 1/8 finału rozstawiony z numerem drugim Tsitsipas zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Będzie to siódmy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Bilans jest korzystniejszy dla Greka i wynosi 5-1. Poprzednio zmierzyli się w lutym zeszłego roku, właśnie w Rotterdamie, i wówczas tenisista z Aten zwyciężył 6:7(2), 6:3, 6:1. Mecz odbędzie się w czwartek.

W ABN AMRO World Tennis Tournament 2021 nie ma już reprezentantów gospodarzy. Ostatni, posiadacz dzikiej karty Botic van de Zandschulp , we wtorkowy wieczór w dwóch setach przegrał z Borną Coriciem.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)